Dnes je 30. září 2022, svátek má Jeroným
Reklama   •   Koupit reklamu
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Most v Blatně se zcela uzavře pouze na týden Vytvořit článek
Most v Blatně se zcela uzavře pouze na týden
Petr Laštůvka (redakce) - 29. 09. 2021    1717    0 Líbil se vám tento článek?

Rekonstrukce prvního mostu v Blatně bude zahájena v pondělí 4. října, plná uzavírka je naplánována pouze do 10. října. V průběhu uzavírky dojde k realizaci přípravných prací, které se primárně týkají přeložek plynu a dalších sítí. Stržení mostu z důvodu jeho generální opravy se přesouvá na jaro příštího roku. Investorem rekonstrukce je Správa a údržba silnic Pardubického kraje, oprava si vyžádá částku ve výši 19 mil. Kč.

„Uzavření mostu v Blatně bude od 4. do 10. října. Tato krátká uzavírka je výsledkem určitého kompromisu, protože si uvědujeme, že současná situace není v Hlinsku jednoduchá. Aktuálně se sešlo několik uzavírek najednou a chtěli jsme tak vyjít vstřít debatám, které jsme měli se sousedními obcemi. Zároveň si nemůžeme dovolit, aby investor přišel o připravené finance ve výši 19 mil. Kč. Myslím si, že přinést investici v této vyši do Hlinska a našeho regionu je důležité a jenom se snažíme najít tu nejlepší cestu, jak to zrealizovat. Investor Správa a údržba silnic Pardubického kraje musí v letošním roce začít s investicí, to je podmínka abychom o finance nepřišli,” uvedl Miroslav Krčil, starosta města Hlinska.

Původní časový harmonogram rekonstrukce mostu počítal s jeho částečnou uzavírkou na začátku září, kdy měly být zahájeny přípravné práce a plná uzavírka měla nestat od 13. září.

Starosta Krčil dále dodal, že by chtěl poděkovat vedení společnosti Správa a údržba silnic Pardubického kraje, protože se velmi výrazně podílelo na hledání tohoto kompromisu, byť to nebylo jednoduché.

V současné chvíli je největší dopravní komplikací na Hlinecku úplná uzavírka silnice I/34 v Krouně, která je z důvodu rekonstrukce mostu. Jeho oprava potrvá až do 7. listopadu. Další dopravní komplikací je uzavírka slinice v obcích Vojtěchov a Raná, kde probíhá práce na inženýrských sítích. Uzavírka je plánována do 31. října. Rekonstrukce inženýrských sítí v ulici Wilsonova v Hlinsku bude dokončena 10. října.


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu