Montes Ferrei cyklistický maraton
Profilovka
07. 09. 2022.
953

„Montes ferrei (latinsky) - Hory železné

 Pro někoho ultramaraton, pro někoho bikepacking a pro někoho poznávací výlet. Závod má dvě verze. Jarní Mtb a podzimní Gravel. Třetí ročník v podzimní Gravel verzi se uskuteční 10.9.2022. Z dvora Hlineckého pivovaru Rychtář odstartují závodníci v 7 h. 

Gravel verze se od jarní liší lehčí a jezdivější tratí. Startovat lze na čemkoliv co je poháněné vlastní silou nebo „jenom“ běžet.

„Pokud si chceš užít výhledy z hřebenů, přírodní krásy, technické a historické památky s lehčími i náročnými stezkami krásnou krajinou v terénech pohoří Železných hor, je to akce pro Tebe.“

Nejde vždy však pouze o závodní kilometry, ale i o poznání krás tohoto regionu, který je jimi přímo nabitý.

Základy zůstávají z minulých ročníků, ale novinky tu jsou, aby i pravidelní účastníci poznali jiná zákoutí tohoto zajímavého kraje. 

Trasa se proplétá po svazích tohoto nevelkého pohoří v centru naší republiky a navštěvuje spoustu zajímavých míst. A že tento kraj je plný technických a kulturních historických zajímavostí. Nelze opomenout ani přírodní krásy. U trati míjíte několik přírodních rezervací a nespočet lomů. Plocha pohoří není shodná s plochou CHKO.

Stezky okolo přehrad se střídají s výjezdy na vrcholy a hravými sjezdy. Rychlé cesty v úpatí i po vrcholech hřebenů poskytující výhledy daleko do kraje  Pro „kochače“ se tu najde velká spousta míst, kde si užijí nádherné výhledy.

Na akci je možno startovat na všem jednostopém poháněné lidskou silou nebo pěšky. Hned po startu může dojít k selekci startovního pole. Budeme projíždět Peklem Čertovina takže uvidíme koho si tady pekelníci nechají.

Zázemí jako vždy poskytuje hlinecký pivovar Rychtář. Atraktivní start přímo ze dvora a průjezd areálem, cíl je umístěn na pivovarské louce.  I v letošní ročník je s mezinárodní účastí. Na startu uvidíte i vítěze letošního Aljaška divide.

Každý startující obdrží mimo GPX trasy i kilometrovník. Kilometrovník je soubor, který popisuje či odkazuje na všechna zajímavá místa, kterými je trasa poseta. Velmi vhodné pro ty, kteří se neřítí jako chrti, ale chtějí si to turisticky užít.

Příjezd prvních závodníků bude mezi 14 a 15 h. 

Letošní podzimní akce bude v znamení spousty zajímavých novinek. Jednou z nich je možnost čerpání zkušeností od ostřílených borců. V pátek večer od 19 h bude v Zastáfka kafé beseda s předním českým bikepackerem  Ondřejem Mohylou, který letos vyjel na Italydivide krásné 3. místo!! https://mohyjede.webnode.cz/duben2022/

Více info a přihlášky na:

Montes Ferrei

FB Montes Ferrei

 Za pořadatele Semerád Ondřej Semi kola

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image