Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Mikulášek z Hlinska trpí ochabnutím svalů a pro lepší pohyblivost potřebuje nový kočárek Vytvořit článek
Mikulášek z Hlinska trpí ochabnutím svalů a pro lepší pohyblivost potřebuje nový kočárek
redakce iHLINSKO - 05. 09. 2023    3320    0 Líbil se vám tento článek?

Představujeme sbírku na donio.cz na nákup kočárku pro Mikuláška z Hlinska. Sbírku založil jeho tatínek Aleš Hladký:

Představení sbírky

Jsme rodiče dvou synů. Starší Alex 12 let a mladší Mikuláš 7 let, kterému bohužel do vínku nebylo dáno tolik potřebné zdraví.

Mikulášek miluje být venku a to za každého počasí. K procházkám využíváme kočárek, který nám již nevyhovuje, jednak svojí vahou, ale také velikostí. Měli jsme možnost vyzkoušet kočárek vhodný do zdejší kopcovité krajiny. Výhodou jsou velká kola, která snadno zvládnou zdejší terén a manipulace je o dost snazší než s naším dosavadním kočárkem. Byli bychom rádi, kdyby se podařilo vybrat danou částku a my mohli Mikymu pořídit nový, lehký, odpružený a hlavě snadno ovladatelný kočárek.

Komu pomůžeme?

Mikulášek se narodil v říjnu 2016, i přesto, že těhotenství proběhlo bez problému, se Miky narodil s PES EQUINOVARIUS (vtočená noha) na pravé nožičce. Po návratu z porodnice jsme ihned navštívili fyzioterapii a začali s procvičováním, ale procvičování bohužel nepomohlo a tak jsme museli po dobu šesti týdnů podstupovat sádrování nohou. Po cca měsíci jsem si začala všímat, že Mikuláš nefixuje a nereaguje na zvuky. Po domluvě s naší pediatričkou jsme byli odesláni na dětskou neurologii, kde nám paní doktorka oznámila, že má podezření na SMA, které se naštěstí nepotvrdilo. V nemocnici jsme absolvovali kolečko vyšetření, po kterém nám bylo oznámeno, že Mikuláš trpí HYPOTONIÍ. A tak jsme začali cvičit VOJTOVU METODU 5× denně, skoro do jednoho roku. Od léta 2017 se vždy po cvičení začali objevovat záškuby tělíčka a zahleděnost, ale paní neuroložka toto neřešila. Měsíc před prvními narozeninami přišel první záchvat, ale EEG nám uděláno nebylo. V lednu jsme proto změnili paní doktorku na neurologii a hned při první návštěvě udělala Mikulášovi EEG a po potvrzení EPILEPSIE, jsme mohli nasadit medikaci a záchvaty minimalizovat. Bohužel jsme kvůli epilepsii museli přestat cvičit „Vojtovku“ a začít s pouhým naváděním do poloh. Ve dvou letech jsme poprvé absolvovali pobyt v lázních, kde se už po dvou týdnech dostavil výsledek v podobě posazení z lehu, což pro nás znamenalo úžasný pokrok. Lázeňský pobyt absolvujeme každý rok a pokaždé se dostaví zlepšení. Doma se Mikulášek pohybuje lezením po kolenou. Za ruku je schopný ujít kratší vzdálenost, ale po chvíli se unavený a musí se posadit. Samostatné chůze zatím není schopný, ale jeho chuť k chůzi je obrovská a tak doufáme, že každodenním cvičením se chůze zlepší natolik, aby mohl začít chodit sám.

Mikuláškovi, v jeho téměř 7 letech musíme se vším pomáhat, ať už jde o oblékání, hygienu i krmení. I když docházíme už téměř 5 let na logopedii tak bohužel stále nemluví a tak nám nemá jak sdělit své pocity když ho třeba něco bolí.

Mikuláš miluje společnost a procházky po venku, kde rád sleduje pejsky, auta a hlavně náklaďáky, autobusy a traktory.

Na co konkrétně budou peníze z této sbírky použity?

Vybrané peníze budou použity na nákup kočárku KANGOO vel.3, na který bohužel pojišťovna nepřispívá. Pokud by se částka nepodařila vybrat celá, pak bychom museli kočárek dofinancovat jiným způsobem např. oslovením dalších nadací.

Budeme vděčni za jakoukoliv finanční pomoc pro našeho syna Mikuláše.

SBÍRKU NA DONIO.CZ NALEZNETE ZDE

 

Zdroj: Donio.czTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu