Meteorologové varují před silnými bouřkami v Pardubickém kraji
Profilovka
24. 06. 2021.
1135

Meteorologové opět varují před silnými bouřkami a přívalovými dešti, které hrozí v Pardubickém kraji až do zítřejší šesté hodiny ranní. Očekávají se přívalové srážky s lokálními úhrny kolem 50 mm, nárazy větru až 90 km/h a kroupy i větších rozměrů.

„Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem apod. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Lze očekávat škody na majetku, výpadky v energetice, a i problémy v dopravě. Dbejte na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty, případně i kroupami. Dobře si zabezpečte okna, dveře, skleníky a volně položené předměty. Při řízení vozidla v bouřce snižte rychlost jízdy," varuje Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje na svém facebook profilu.

Vysoká je i pravděpodobnost výskytu 1. nejnižšího stupně povodňové aktivity, která se očekává do pátku 25. 6. do 18:00 hodin. Jedná se o vzestupy hladin řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů.

 

 

Zdroj foto: chmi.cz