Dnes je 25. březen 2023, svátek má Marian
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně / Školství Město Hlinsko o prázdninách investovalo do svých školských zařízení Vytvořit článek
Město Hlinsko o prázdninách investovalo do svých školských zařízení
Petr Laštůvka (redakce) - 08. 09. 2022    544    0 Líbil se vám tento článek?

Letní prázdniny využilo město Hlinsko k opravám a investicím do svých škol a školních areálů. Jednou z největší investic byla kompletní výměna svítidel za nová úsporná zařízení v Základní škole Resslova pro snížení spotřeby elektrické energie. Budova ZŠ Resslova byla ze všech tří hlineckých základních škol nejméně energetiky hospodárnou.

„Nová svítidla jsme kompletně osadili v celé Základní škole Resslova. Obnova se týkala celkem 346 ks svítidel a investice si vyžádala částku 1,3 milionu korun. Za rok touto investicí uspoříme 62 % elektrické energie. Při dnešních cenách energií je to úspora v hodnotě 110 000 korun za rok. Návratnost počítáme zhruba 10 let s životností svítidel 40 let," uvedl k investici s cílem snížit spotřebu elektrické energie starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Vedení hlinecké radnice chce pokračovat v investicích do snížení spotřeby energií budov ve svém vlastnictví. „Cenu energií máme fixovanou sice ještě i na příští rok, ale když sledujeme aktuální situaci na energetickém trhu, musíme pokračovat a investovat i nadále do snížení spotřeby energií budov a zařízení města. Zároveň ale připravujeme i kroky, kdy alespoň část spotřeby pokryjeme z vlastních zdrojů, například z fotovoltaických panelů na střechách budov," doplnil starosta Krčil.

Větší investici si vyžadaly také stavebních úpravy v budově Základní umělecké školy, které měly za cíl odvlhčit poslední stěnu sklepních prostor objektu a zrekonstruovat bývalou uhelnu školy. Opravy stály více než půl milionu korun.

Rekonstrukce se dočkala také Školní jídelna ZŠ Ležáků, kde došlo k výměně obkladů. V areálu MŠ Rubešova se opravily chodníky a v MŠ Budovatelů terasy v zadní části budovy.

Se začátkem nového školního roku město Hlinsko s investicemi do školských zařízení nekončí a připravuje další projekty. „Projekčně jsme připravili rekonstrukci zahrady u Domu dětí a mládeže a chystáme i projekt venkovních učeben u všech tří našich základních škol," uzavírá Krčil.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu