Město Chrudim neuspělo se žalobou na Vodovody a kanalizace Chrudim
Profilovka
18. 05. 2020.
1569

Krajský soud v Hradci Králové zamítl žalobu města Chrudim na hlasování valné hromady společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim, a.s., které dle starosty Chrudimi Františka Pilného neprobíhalo tak, jak mělo.

 

„Hlasování valné hromady má být veřejné. Probíhalo ale tak, že byly sčítány vyplněné přeložené hlasovací lístky, takže nebylo možné ověřit jejich správnost. Pojali jsme tedy pochybnost jak o správnosti, tak i regulérnosti způsobu tohoto hlasování a požádali o předložení hlasovacích lístků. Na základě toho nám bylo prokuristou VaKu Chrudim Ivo Doskočilem přislíbeno, že si můžeme přijít do VaKu hlasovací lístky překontrolovat. Když jsme však chtěli přijít, byli jsme odmítnuti. Bude proto nyní na soudu, aby rozhodl, jestli je VaK takzvaně ´osoba povinná´, která má za povinnost informovat svého největšího akcionáře, či nikoli,“ vysvětloval František Pilný.

 

Předsedou představenstva vodárenské firmy se loni v létě stal starosta Hlinska Miroslav Krčil. V představenstvu dále zasedají zástupci Slatiňan, Luže a Heřmanova Městce. Pilného valná hromada odmítla zvolit do představenstva firmy a od té doby je v představenstvu jedno místo neobsazené.

 

Miroslav Krčil uvedl, že Pilný žádal informace o tom, jak který z akcionářů na valné hromadě hlasoval. “Jsme přesvědčeni o tom, že bychom tyto informace poskytovat neměli. Pan starosta si může akcionářům zavolat sám a mohou mu to sami říct, budou-li chtít,” uvedl Krčil. Podle něj mohla Chrudim napadnout hlasování přímo na valné hromadě nebo po ní.

 

Spor chrudimské radnice s vedením společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim, a.s. nyní ukončil Krajský soud v Hradci Králové, který žalobu ze strany města Chrudim odmítl.