Memoriál Michala Denka ovládli hasiči ze Seče
04. 09. 2022.
visibility 913

V sobotu 3. září se na tréninkovém fotbalovém hřišti konal již 22. ročník Memoriálu Michala Denka, kterého se účastnilo celkem 17 týmů z 12 hasičských jednotek. Memoriál je zařazen do Ligy okresu Chrudim v požárním útoku.

Pořadatelem byla Česká hasičská jednota Hlinsko, která přivítala jak soutěžící, tak hosty, kterými byli starosta města Hlinska Miroslav Krčil, zastupitel Hlinska Milan Vaško, hlavním rozhodčím byl Marek Kadlec a startoval Jiří Unčovský. Po organizačních informacích převzal slovo Miroslav Krčil: ,,Krásné dopoledne, vítám Vás v Hlinsku, ne v tradičním termínu v neděli, ale tentokrát po mnoha a mnoha letech v sobotu. Užijte si to dneska a nezraňte se. Ať se Vám daří”.

Soutěžící běželi podle pravidel Ligy na dva pokusy, kdy se počítal lepší výsledek a výsledné pořadí kategorie mužů je následující:

9. SDH Nová Ves u Světlé 28:02

Po nepovedeném prvním pokusu SDH Seč, kdy trať zdolali za 25:68, si čas vylepšili v druhém pokusu na rekord Ligy 20:20. Dalším rekordem, který dnes padl je osobní rekord ČHJ Hlinsko a to 21:31.

Kategorie žen se běžela na kratší vzdálenost, jeden tým SDH Morašice měl kvůli zranění, způsobeného mokrým povrchem, neplatný první pokus, poněvadž ženy nedoběhly.