Memoriál Františka Horáčka na sjezdovce v Hlinsku

V neděli 5.2.2023 se na hlinecké sjezdovce za slunečného a mrazivého počasí uskutečnil Memoriál Františka Horáčka, jedná se o první závod seriálu Kästle cup (dříve Sporten cup). Hlinecký oddíl postavil trať obřího slalomu o 17 branách na celé délce svahu č. 2, zkušení závodníci a trenéři zúčastněných oddílů ocenili zcela tvrdý ledový podklad a náročný přejezd přes tunel, kde není vidět následující branka a mnoho jezdců se zde na chvíli stává superrychlými letci.

17 lyžařských oddílů, 173 přihlášených, 154 startujících, 139 dojetých do cíle, nejrychlejší čas dne 24,61 sekundy, 2 kola pro kategorie žáků a juniorů, 5 zlatých pohárů pro domácí tým, 200 rozdaných trdelníků, to jsou čísla závodního dne.   

V kategorii myšáci kluci se na 7. místo dostal Tadeáš Sobotka. Naši nejmenší lyžaři Šibal Matěj a Šally Jan, oba ročník 2019!!, dostávají palec nahoru za to, že zvládli těžkou trať až do cíle, Honzík Šally byl nejmladším závodníkem dne.

Přípravku dívky reprezentovaly Tereza Havlíková (5.), Martina Holečková (11.)

Přípravka kluci – Vít Bárta (1.)

Předžactvo holky – Ema Bártová (1.), Ester Štulíková (2.)

Mladší žákyně – Laura Stýblová (4.)

Mladší žáci – Ondřej Poslušný (1.), Tomáš Holeček (4.)

Starší žákyně – Vanesa Urbánková (3.)

Starší žáci – Martin Hudeček (8.)

Juniorky – Lucie Kopecká (1.), Simona Kopecká (2.), Dorota Sobotková (6.)

Muži – David Kopecký (2.), Ondřej Šally (4.)

Family – Ema Bártová + Marek Bárta (1.), Ester Štulíková + Radan Štulík (6.)

 

Další závody lyžařského seriálu Kästle cup přivítají Luka nad Jihlavou, Harusův kopec, Fajtův kopec a Šacberk u Jihlavy.

Děkujeme všem za pomoc při organizaci závodu a přejeme našim lyžařům další úspěchy (o krásných umístěních na již proběhlých závodech mimo Hlinsko se brzy zmíníme).

Závodní team Ski klubu Hlinsko