Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Majáles 2023 roztančí Hlinsko na konci května Vytvořit článek
Majáles 2023 roztančí Hlinsko na konci května
Gabriela Volfová (redakce) - 08. 05. 2023    2573    0 Líbil se vám tento článek?

Tradiční festival oslavující příchod jara v Hlinsku se v letošním roce uskuteční v sobotu 27. května od 14:00 hodin. Majáles zahájí studenti průvodem v maskách od gymnázia, pokračovat budou k radnici a do areálu pivovaru. Doprovodný program je připravený až do pozdních večerních hodin. Slavnosti organizuje Gymnázium K. V. Raise a Střední odborné učiliště Hlinsko.

V amfiteátru hlineckého pivovaru se účastníci Majálesu mohou těšit na přehlídku masek, doprovodný program pro děti a dospělé, studentskou soutěž a vystoupení kapel NEZZBAND a ARTUR. Slavnosti se neobejdou ani bez pasování studentů 1. ročníku.

Majáles má své kořeny v tradičních svátcích spojených se svátkem práce a oslavou jara, které se slavily již v 19. století. V roce 1958 byl první oficiální Majáles uspořádán v Plzni a brzy se rozšířil i do dalších univerzitních měst. Dnes se Majáles obvykle koná v květnu a je oblíbenou událostí pro studenty, kteří slaví konec semestru a odcházejí na letní prázdniny.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu