Dnes je 4. říjen 2023, svátek má František
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Kultura a volný čas Loutkové představení O víle Lesněnce již tuto neděli Vytvořit článek
Loutkové představení O víle Lesněnce již tuto neděli
Věra Dvořáková (redakce) - 31. 05. 2023    463    0 Líbil se vám tento článek?

V neděli 4. června 2023 se ve Společenském domě u České spořitelny v Hlinsku koná divadelní představení O víle Lesněnce, které odehraje Loutkový soubor Hlinsko. Celkem se tento den konají tři představení, vstupné stojí 50 Kč.

První představení čeká děti a jejich doprovod ve 13:30 hodin, druhé ve 14:45 hodin a poslední v 16:00 hodin. Na loutkové divadlo jsou zváni malí i velcí diváci. Nově je možné vstupenky zakoupit pouze online na stránkách MKK Hlinečan: https://bit.ly/O-vile-Lesnence.

Hlinecký loutkový soubor vznikl v roce 1962 a první představení odehrál v roce 1964. U zrodu stál pan Josef Vaňáč. Za dobu svého fungování spolek vystřídal několik názvů, například Loutkové Divadlo Korzo či Loutkové Divadlo Panenka na počest pana “Panenky” Prokopa. Dnes používá název Loutkový soubor Hlinsko a soubor spadá pod MKK Hlinečan.

Dnešní stálá scéna se nachází v prvním patře Společenského domu s kapacitou šedesát míst v sále. Hrají se klasické pohádky jako je Sůl nad zlato, O perníkové chaloupce nebo O chytrém Honzovi.

Zdroj foto: Facebook Loutkové divadlo Hlinsko

 Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu