Literární soutěž Hlinecký hrneček ovládli žáci ze Základní školy Kameničky
Profilovka
30. 03. 2023.
2344

V prostorách dětského oddělení Městské knihovny Hlinsko byli slavnostně vyhlášeni vítězové 19. ročníku literární soutěže Hlinecký hrneček. Téma, zadané na podzim loňského roku v rámci Týdne knihoven, bylo "Knížka, kterou mám rád/ráda". Porota hodnotila práce rozdělené do čtyř kategorií, nejvíce oceněných bylo ze Základní a Mateřské školy Kameničky. Součástí vyhlášení bylo i autorské čtení nejlepších prací.

„Celkem se sešlo třicet pět prací ze všech koutů České republiky. Například z Prahy, Brna, Vejprnic, Jičína, Olomouce, Nové Paky, Vávrovic, ale také od našich věrných z Hlinska, Vítanova, Kameniček a Miřetic. Po přečtení a zhodnocení všech prací se porota, ve složení nás knihovnic a paní prof. Jaroslavy Hladíkové z místního gymnázia, rozhodla ocenit nejlepší práce," uvedla při slavnostním předávání Barbora Boháčová z Městské knihovny Hlinsko.

Autoři nejlepších prací v I. kategorii 1. stupeň ZŠ
1. Jan Žampach, ZŠ Kameničky
2. Vít Adámek, ZŠ Kameničky
3. Robin Laštůvka, ZŠ Kameničky

Autoři nejlepších prací ve II. kategorii 2. stupeň ZŠ + odpovídající ročníky gymnázií
1. Martina Schmiedhuberová, ZŠ Vejprnice
2. Agáta Kudynová, ZŠ Kameničky
3. Karolína Dyrynková, ZŠ Kameničky

Autoři nejlepších prací ve III. kategorii střední školy + odpovídající ročníky gymnázií
1. Vítek Souchop, Silůvky
2. David Seltenreich, Praha
3. Šárka Nováková, Hlinsko

Autoři nejlepších prací ve IV. kategorii ostatní
1. Jana Duchková, Praha
2. Václav Franc, Nová Paka 
3. Eva Staňková, Hlinsko

Literární soutěž Hlinecký hrneček je soutěž v psaní krátkých příběhů, kterou každoročně pořádá Městská knihovna Hlinsko za podpory města. Úkolem soutěžících je napsat krátký příběh na téma, které je každoročně stanoveno. Soutěž je otevřená pro všechny zájemce, bez ohledu na věk a místo pobytu. Texty jsou hodnoceny porotou, která vybírá vítěze a uděluje ceny.

Cílem soutěže je podpořit tvůrčí psaní a rozvíjet literární kulturu v regionu Hlinecka. Soutěž je oblíbená nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi širší veřejností a každoročně se do ní přihlašuje mnoho nadějných spisovatelů a spisovatelek.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image