Dnes je 2. prosinec 2023, svátek má Blanka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Lékaři kožního oddělení v Paláci Pardubice zdarma zkontrolují mateřská znaménka Vytvořit článek
Lékaři kožního oddělení v Paláci Pardubice zdarma zkontrolují mateřská znaménka
Petr Laštůvka (redakce) - 25. 05. 2023    692    0 Líbil se vám tento článek?

Kožní oddělení Pardubické nemocnice se letos, ve spolupráci s Palácem Pardubice, zapojí do osvětové akce Evropský den melanomu. Při této příležitosti nabízí zájemcům možnost nechat si zdarma vyšetřit mateřská znaménka, a to bez objednání přímo v prostorách Paláce Pardubice. Dny melanomu se zde uskuteční v pondělí 29. a v úterý 30. května 2023, vždy od 9 do 16 hodin.

„Zdravá mateřská znaménka jsou zpravidla malá a jednobarevná. Mívají kruhový nebo oválný tvar s jasně zřetelným okrajem,“ uvedl primář kožního oddělení Pardubické nemocnice David Stuchlík. „Problémové pihy jsou většinou asymetrické, nepravidelně ohraničené, mají různou barvu. Bývají spíše větší a mění barvu, tvar i velikost,“ vysvětlil David Stuchlík.

Pigmentové změny na kůži by podle něj rozhodně lidé neměli podceňovat. Může se z nich totiž vyvinout jeden z nejagresivnějších nádorů – melanom. „Jde o jeden z nejzávažnějších typů rakoviny kůže. Nejčastěji se objevuje v místech, která jsou vystavována slunečnímu záření, jako jsou záda, obličej, paže nebo nohy,“ sdělil primář kožního oddělení Pardubické nemocnice.

„Melanom se dá úspěšně léčit. Je však potřeba, aby byl zjištěn včas,“ zdůraznil David Stuchlík.

 

Zdroj: nempk.czLíbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu