Křest publikace Filmové a televizní Chrudimsko

Sdílet článek:

V rámci Dne otevřených dveří Státního okresního archivu Chrudim bude 7. září 2019 probíhat křest publikace spisovatele a archiváře Petra Bočka s názvem Filmové a televizní Chrudimsko. Jak již název napovídá, kniha pojednává o lokalitách, filmech, televizních pořadech a více než 200 osobnostech, které mají vztah k oblasti Chrudimska. Dále v ní čtenáři naleznou mnoho zajímavostí a kuriozit. 
Chrudim byla častokrát označována jako Athény východních Čech. Je tomu tak, protože ve městě žilo, studovalo či pobývalo mnoho známých osobností, které se proslavily právě díky filmu. Jedná se například o Jiřího a Helenu Vondráčkovi, herce Martina Dejdara, Františka Filipovského, Petra Nárožného nebo Ivanku Devátou a mnoho dalších. Mnoho slavných filmových osobností má své kořeny i v oblasti Hlinecka, jako třeba Valerie Kaplanová nebo Zdeněk Srstka. 
Petr Boček pracuje jako archivář a spisovatel a kromě filmových publikací má na kontě sbírky hororových povídek od českých spisovatelů a několik hororových novel, které napsal sám. Dále sbírá pověsti z chrudimského i lanškrounského regionu a píše životopisy slavných regionálních osobností.
Zdroj foto: Facebook Petr Boček

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se