Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Vaše zprávy Jedinečná možnost zakoupení unikátních historických materiálů. Vytvořit článek
Jedinečná možnost zakoupení unikátních historických materiálů.
Městské muzeum a galerie Hlinsko - 22. 07. 2021    1248    0 Líbil se vám tento článek?

     Městské muzeum a galerie Hlinsko dává nově do prodeje unikátní archivní publikace uspořádané Dr. K. V. Adámkem. Jedná se o ZPRÁVY MUSEA OKRESU HLINECKÉHO - svazky II. - V., vydané nákladem Musea okresu hlineckého v letech 1908 až 1917. V prodeji jako komplet 4 svazků. Cena je symbolických 99,- Kč. První zájemci ke kompletu ještě zdarma dostanou útlý svazek VI.

     Publikace obsahují velice zajímavé dobové informace např. o hlineckém obyvatelstvu od 17. století, o stavbě hlinecké radnice, o prvních sněmovních volbách hlineckých, o hlineckém muzeu, o původu místních jmen v okrese hlineckém a mnohém dalším. 

- svazek II., 1908, 79 stran

- svazek III. - 1909, 67 stran + 18 listů obrazových příloh

- svazek IV. - 1917, 99 stran

- svazek V. - 1917, 111 stran

     Další archivní publikací, kterou MMG Hlinsko nabízí je HLINECKO - KNIHA VZPOMÍNEK, uspořádaná opět Dr. Karlem Václavem Adámkem. Kniha byla vydána nákladem Musea okresu hlineckého roku 1914 na paměť čtyřicátého výročí jeho založení. Publikace plná zajímavých textů autorů Karla Václava Adámka, Karla Václava Raise, Antonína Slavíčka, Terezy Novákové, Karla Pippicha a mnohých dalších osobností má 190 stran a prodejní cena je 150,- Kč.  

     Využijte tuto jedinečnou příležitost zakoupit autentický, dnes již nesehnatelný historický materiál. Ideální příležitost pro historiky, studenty i zájemce z řad veřejnosti. Publikace je možné zakoupit osobně na pokladně galerie, případně na e-shopu www.mmghlinsko.cz.

www.mmghlinsko.cz/publikaceTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu