Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Vaše zprávy Jablkobraní v Zemi Keltů Vytvořit článek
Jablkobraní v Zemi Keltů
Keltský skanzen Nasavrky - Země Keltů - 20. 09. 2022    416    0 Líbil se vám tento článek?

Podzim je tady a s ním spousta jablek, která je potřeba zpracovat. Přijďte a pomozte nám lisovat mošt, vařit povidla a sušit křížaly tak, jak to dělali naši předkové. Po celý den máme pro návštěvníky nachystané ochutnávky keltských dobrot (například jablkových koláčů), pečení placek, lisování moštu, sušení křížal, alkoholické nápoje z jablek...

Je na co se těšit, tak si k nám naplánujte výlet a přijeďte s námi poděkovat za letošní úrodu a ochutnat tradiční i netradiční dobroty z jablek a dalších plodů podzimu.

Ale nepostaráme se pouze o vaše chuťové buňky, zkrátka totiž nepřijdou ani vaše sluchová ústrojí: v 11:00 a v 15:00 nám zahraje kapela Ořešák! Kapela Ořešák hraje převážně vlastní tvorbu vycházející z tradic folkové hudby lehce inspirované keltskými motivy.

Bude samozřejmě možné se opět projít celým skanzenem, zúčastnit se komentované prohlídky i se zastavit v hostinci U Dubového Kelta na oběd nebo svačinu.

Není třeba se bát ani zimy, zahřát se můžete u ohně nebo horkou medovinou! (Ale přesto pamatujte, že u nás v Železných horách je počasí drsné a nevyzpytatelné, takže svetry a kabáty raději s sebou!)

Pro sběratele turistických vizitek máme dobrou zprávu: máme novou vizitku, tak se pro ni stavte v pokladně!
Otřevřeno máme od 10 do 17 hodin.

 

Vstupné na Jablkobraní:

Dospělí: 160 Kč

Studenti, senioři, ZTP: 130 Kč

Děti 6-15 let: 90 Kč

Rodinné (2+3): 380 Kč

Držitelé karty ZTP/P /(+doprovod), tisk, děti do 6ti let: zdarmaTAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu