Dnes je 5. říjen 2023, svátek má Eliška
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Investice Hlinska v roce 2021: Nové stavební parcely Vytvořit článek
Investice Hlinska v roce 2021: Nové stavební parcely
redakce iHLINSKO - 13. 01. 2022    1236    0 Líbil se vám tento článek?

Vedení hlinecké radnice investovalo v loňském roce do nových stavebních pozemků v Hlinsku, Chlumu a Srní.

V lokalitě Drachtiny se jich v rámci další stavební etapy prodalo celkem třicet, pozemky byly zasíťované v polovině roku 2021. O výstavbu rodinných domů byl tak velký zájem, že více než 600 žádostí o pozemky bylo zamítnuto z důvodu nízké vyvolávací ceny nabídnuté v elektronické aukci. Průměrně se cena prodaného pozemku pohybovala kolem 1 000 Kč/m2, nejvyšší cena pak byla více než 1 900 Kč/m2.

„Zájem o parcely mne hodně těší a vážím si toho, že lidé u nás v regionu chtějí bydlet a žít – i když samozřejmě vím, že je ještě spousta věcí, které je potřeba zlepšovat. Snažíme se… díky za podporu,” uvedl starosta města Hlinska Miroslav Krčil.

Prodej stavebních parcel pokračuje i v letošním roce. Do pondělí 10. ledna mohli zájemci podávat nabídky na dvanáct pozemků v lokalitách Rataje a Pod urnovým hájem. Základní cena začíná na 650 Kč za metr čtvereční. Vyhrává vždy nejvyšší cenová nabídka a pokud se sejdou dvě stejné částky, bude prodej probíhat prodej formou elektronického nabídkového řízení.

Dalšími lokalitami, kde se připravují parcely, jsou Chlum a Srní. V Srní je schváleno osm parcel na prodej a základní cena činí 550 Kč za metr čtvereční. Prodej parcel by se měl uskutečnit v druhé polovině letošního roku.

„Parcely Pod urnovým hájem a na Ratajích by měly být k dispozici nejpozději do konce měsíce září roku 2022, noví majitelé by tak mohli začít stavět na podzim letošního roku," doplnil starosta Krčil.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu