Hřiště na házenou v Olšinkách projde rekonstrukcí
Profilovka
10. 05. 2022.
1152

Házenkářský klub Hlinsko se dočká rekonstrukce hřiště ve Sportovním areálu Olšinky. Vedení hlinecké radnice chce pro házenkářky vybudovat i zázemí v podobě šaten, ty mají vzniknout z kontejnerové konstrukce. Investice si vyžádá více než jeden milion korun.

„Máme vybraného dodavatele nového povrchu a příprava již běží standardním způsobem. Mimo výměnu povrchu řeší odbor investic, ve spolupráci s Městskými sportovištěmi Hlinsko, doplnění zázemí pro házenkářský oddíl. Chceme vybudovat šatny, které by měly být plně dostačující pro období od jara do podzimu tak, aby se v nich dalo převléknout," uvedl starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Nové šatny, které se vybudují v rámci rekonstrukce házenkářského hřiště, by měly vzniknout z kontejnerové konstrukce. „Šatny chceme vyřešit tak, že využijeme konstrukci kontejneru a na ni již vlastními silami připravíme opláštění a doplníme vnitřní vybavení. Realizace by se měla uskutečnit v termínu po dohodě s oddílem tak, abychom jim minimálně narušili běh sezóny," upřesnil starosta Krčil.

Město Hlinsko chce také u hřiště na házenou vybudovat přípojky na vodu a kanalizaci. To proběhne při rekonstrukci vodovodu a kanalizace směrem k budoucím novým kurtům.

Národní házená v Hlinsku letos oslaví 103 let od svého založení. První utkání HK Hlinsko se odehrálo 13. srpna 1919 proti S. K. Pardubice. Házenkářský klub Hlinsko má aktuálně družstvo žen, dorostenek, mladších a starších žákyň.