Horses získali z utkání s Poličkou všechny body
29. 01. 2024.
visibility 778

Hlinečtí hokejisté splnili v nedělním domácím utkání roli favorita a tradičního soupeře z Poličky, který dokáže potrápit každého soupeře, přetlačili zejména v první třetině. V ní Horses vyjádřili i svou převahu brankově.

Horses se do soupeře pustili s chutí a již první akce ve 30. vteřině volala po brance. Ta se povedla již na začátku druhé minuty po akci M. Zdražila a střele T. Hudce, když za záda žďárského gólmana Víta dostal puk pohotovou dorážkou P. Štěpánek 1:0. Soupeř se poprvé dostal ke střele až v 6. minutě, kdy dvakrát pálil Boštík, ale na M. Hanáka v brance domácích nevyzrál. V 10. minutě spálil šanci T. Bříza, když šla jeho střela nad horní tyč. V 15. minutě zkusil projet útočným pásmem M. Nepokoj, jeho střelu ale Vít ukryl v lapačce. V 16. minutě přečíslil obranu hostí chytrou přihrávkou J. Oliva, který nabil na protilehlé straně zcela volnému M. Kiššovi. Ten měl spoustu času mířit do odkryté branky, kam se Vít nemohl stihnout přemístit 2:0. O minutu později fauloval Boštíík. Přesilovku dokázali domácí využít po střele P. Beneše, v brankovišti se nejlépe zorientoval  R. Chvojka a dostal odražený kotouč do branky 3:0.

Do druhé části nastupovali domácí v pokračování oslabení z konce první třetiny. Šanci soupeře měl Střecha, ale jeho nebezpečnou střelu vykryl M. Hanák rychlým švihem betonu. Hosté se snažili korigovat nepříznivý stav. Ve 26. minutě vychytal také pokus o blafák Tobiáše. Přesilovou hru po faulu na M. Kišše ve 29. minutě domácí nepotrestali. Spartak se pokoušel o rychlé brejky. Ve 35. minutě znovu pálil aktivní Boštík. Střelu z dálky vyslal také Martinů. Hlinečtí zamkli soupeře v pásmu od 35. minuty, poté přišla šance M. Havla, následně M. Machače a O.Karáska, vše ale dokázal Vít v brance hostí eliminovat.

V úvodu třetí třetiny se domácí trefili počtvrté, když ve 42, minutě P. Štěpánek skvěle sklepl střelu M. Nepokoje 4:0. Spartak kontroval zvýšenou aktivitou. Ve 43. minutě zkusil objet Hanákovu branku a podél tyče zakončit Boštík. Nebezpečnou střelu vyslal Havlík, ale domácí gólman stále držel čisté konto. Útoky se střídaly z jedné strany na druhou. Velkou šanci po přečíslení obrany měl po přihrávce M. Kišše najetý M. Havel a jeho blafák volal po gólu, ale Vít byl proti. Další rychlou akci předvedl O. Karásek, ale ani jemu se nepodařilo zvýšil náskok domácích. Hosté dosáhli na čestný úspěch ve 48. minutě, svoji šanci využil Martinů s asistencí Střechy 4:1. V 50. minutě měl ještě možnost snížit Střecha, ale lapačka M. Hanáka byla v pohotovosti. To  bylo vše, co Horses soupeři povolili. Domácí měli ještě šanci zvýšit po rychlém brejku O. Karáska v 59. minutě, ale jeho pokus dokázal zlikvidovat pozorný Vít.

HC Hlinsko Horses vs. HC Spartak Polička
- skóre: 4 : 1
- třetiny: 3:0, 0:0, 1:1
- branky domácí: 2. Štěpánek (Hudec), 16. Kišš (Oliva, Karásek), 19. Chvojka (Beneš, Havel) 42. Štěpánek (Nepokoj, Fink)
- branky hosté: 48. Martinů (Střecha)
- sestava domácí: M. Hanák (M. Peřina) — M. Machač, M. Nepokoj, P. Fink, P. Beneš, J. Oliva, M. Lojek — O. Karásek, M. Zdražil, P. Štěpánek, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, T. Hudec, P. Kubal, T. Grygar, R. Chvojka
- sestava hosté: L. Vít (J. Ehrenberger) — J. Máša, L. Havlík, O. Beran, M. Kutlvašr, P. Elis, R. Prokopec — F. Boštík, Z. Šerejch, L. Kunstmüller, J. Martinů, L. Krajíček, Š. Malenovský, T. Střecha, O. Tobiáš, J. Vondra, M. Zobač