Horses vyhráli utkání ve Dvoře Králové v samostatných nájezdech a připsali si další body
02. 10. 2023.
visibility 736

V pořadí již třetí venkovní utkání odehráli hlinečtí hokejisté s nováčkem soutěže HC Dvůr Králové nad Labem, ve kterém došlo až na samostatné nájezdy. O vyrovnání se postarali domácí ve třetí třetině, když srovnali skóre na 7:7 a nerozhodlo se ani v prdloužení. Až ve druhé sérii nájezdů rozhodl o těsné výhře Horses Marek Kišš a Hlinsko tak bralo dva body.

Od první minuty utkání byli hlinečtí aktivnějším týmem a dokázali to vyjádřit i střelecky. Již ve druhé minutě po střele Jílka se prosadil v brankovišti M. Zdražil 0:1. Domácí zahrozli až ve 4. minutě, kdy si vynutili tlak na hlineckou první útočnou řadu. Horses však pokračovali v aktivní hře. V 6. minutě získali přesilovku, ze které se nic neurodilo, ale v 11. minutě překonala Mráčka v brance domácích střela M. Havla po asistenci s P. Benešem a P. Štěpánkem. Ve 13. minutě vybojoval kotouč u mantinelu P. Štěpánek, vrátil ho na J. Olivu a po následné střele P. Beneše zametl puk do branky R. Chvojka 0:3.  V 15. minutě mohl přidat branku po brejku O. Karásek, Horses také nevyužili přesilovou hru v 16. minutě a bohužel v ní inkasovali po brejku Hynka 1:3.

Hostům se dařilo i v druhé části, již ve 23. minutě zvýšil po přihrávce M. Havla z rohu kluziště na najetého P. Beneše, který z první pálil do odkryté části branky 1:4. O minutu později domácí snížili na stav na 2:4 po akci Soukupa. Ve 26. minutě domácí dvakrát faulovali. Hosté početní výhodu pět na tři zužitkovali rychle, kdy po kombinaci O. Karáska a M. Kišše zvýšil na 2:5 P. Kubal. Podařilo se využít vzápětí i přesilovou hru proti čtyřem domácím, kdy M. Havel po přihrávce P. Kubala a R. Chvojky zvýšil na 2:6. Domácí však z další akce rychle snížili střelou přes obránce, když měl M. Hanák zakrytý výhled a střela propadla k tyči 3:6. Hosté však ve 38. minutě odskočili o čtyři branky po akci J. Olivy a střele P. Beneše proklepl kotouč mezi betony domácího gólmana M. Kišš 3:7. Hosté se již viděli v kabině, ale domácí opět z brejku a přesnou střelou z dálky snížili na 4:7 - skóroval Hynek.

V závěrečné části měli navrch domácí, protože hosté nevyužili dvě vyložené šance v úvodu a střelu M. Nepokoje zastavila horní tyč. Domácím se podařilo snížit, ve 43. minutě 5:7 Veselý využil přesilovou hru a o minutu později tentýž hráč 6:7 při hře pět na pět. Domácí ucítili šanci a  co se nestalo, domácí využili i další nabídnutou přesilovku ve 47. minutě po brance Hynka 7:7. Utkání nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení a na řadu přišly samostatné nájezdy, ve kterých domácí již vedli o dvě branky. Horses ale zachránily branky M. Kišše a J. Olivy a v další sérii domácí neproměnili. O výhře rozhodl až další úspěšný nájezd M. Kišše 7:8.

Hlasy po utkání: L. Kunz - Luxusní vedení po dvou třetinách jsme si pokazili individuálními chybami a nedodržením taktiky v závěrečné třetině. Na takových chybách musíme zapracovat a příště se jich vyvarovat. V tomto utkání jsme byli lepším celkem a zbytečně jsme přišli o bod.