Horses spustili brankostroj ve třetí třetině
13. 02. 2023
visibility 794

H l i n s k o -  V pohárové části soutěže domácí navázali na dobré výkony v osmifinálové sérii a v duelu s Orly se prosadili zejména ve třetí třetině. V brance podal spolehlivý výkon Tomáš Vlk a hattrickem se blýskl Marek Kišš.

Horses začali utkání s Orly aktivně, již v první minutě se brejkem uvolnil O. Karásek a ve 3. minutě byl ve velké šanci T. Hudec, gólman Orlů P. Řoutil však se štěstím kryl obě šance. Přestože domácí hráli aktivně, vedení se ujal soupeř ve 4. minutě , ale to bylo v tomto utkání naposledy 0:1  Gildain (Macháček). V přesilové hře se ve 12. minutě po střele M. Machače nejlépe zorientoval před brankou O. Karásek a vyrovnal 1:1. Ve 13. minutě mohl zvýšil M. Kišš, ale jeho střelu ukryl Řoutil do lapačky. V 16. minutě pokryl několik střel a tečí v předbrankovém prostoru T. Vlk a podržel tým tím, že na dlouhé minuty zamkl svoji branku.

Ve druhé třetině zvýšil vedení na 2:1 T. Hudec, který si sjel z modré čáry před branku po akci M. Machače a P. Kubala. Horses měli příležitost dvou přesilových her, ale soupeře nepřekvapili, chyběl nějaký překvapivý moment či střela. Orli mohli vyrovnat ve 34. minutě, ale T. Vlk i přes klubko hráčů před ním dokázal pokrýt tvrdou střelu Šlezingra od modré. Nedáš dostaneš, to platilo téměř vzápětí. Po skvělém forčekingu P. Štěpánka, který vybojoval kotouč ve 34. minutě na zadním mantinelu a jeho přihrávce na najetého T. Prachaře neměl zkušený centr problém zavěsit a zvýšil tak na 3:1.

Ve třetí části hosté otevřeli hru, chtěli vývoj utkání zvrátit, ale jejich mezer v obranné činnosti dokázali Horses využít. Ve 42. minutě zvýšil na 4:1 M. Kišš pohotovou střelou po přesné přihrávce P. Kubala.  Ve 43. minutě podrážel v brejku P. Štěpánek. O chvíli později byl vyloučen domácí P. Kubal, ale netrvalo dlouho a faul si vynutil rychlým postupem ve středním pásmu M. Zdražil a oba týmy hrály ve čtyřech. Ve 44. minutě pykal za hákování Švub. Jen co se na ledovou plochu vrátil P. Kubal vytvořil šanci pro M. Kišše, který střelou k tyči zvýšil na 5:1. Hosté snížili v 50. minutě brankou Tomeše 5:2, ale za dvacet vteřin po vhazování se dostal do přečíslení J. Hron a žabkou přes hůl obránce přhrál přesně na střelu M. Nepokojovi 6:2. V 53. minutě domácí bránili přesilovku Orlů, nicméně T. Prachař šikovně přihrál P. Štěpánkovi, který si věděl rady a zvýšil na 7:2. V otevřené hře hosté ještě dokázali snížit v 55. minutě, když Vogel přesnou přihrávkou našel v levém kruhu Kačerovského, který střelou bez přípravy snížil na 7:3. Poslední slovo však měli opět domácí, když v 59. minutě zamkli hosty v jejich obranném pásmu a po ose M. Machač, P. Kubal zakončil jejich souhru střelou k tyči M. Kišš 8:3.

Hlasy po utkání: P. Rohlík trenér Horses : "Chtěli jsme navázat na kvalitní výkony ze série s Kohouty. To si myslím, že kluci splnili a zaslouženě nepříjemného soupeře porazili. Bylo k vidění několik velmi hezkých útočných akcí, které končily vstřelenou brankou. Tuto část soutěže chceme důstojně zvládnout a poprat se o co nejlepší výsledek.”