Horses mají výhru z České Třebové v osmifinále PLAY-OFF
23. 01. 2023.
visibility 555

Č e s k á  T ř e b o v á - V prvním utkání série, která se hraje na tři vítězné zápasy, vezou hlinečtí Koně výhru a v sérii se ujímají vedení. Pro středeční utkání 25. ledna v Hlinsku je to ta nejlepší pozvánka přijít je podpořit od 18:30 hodin na domácí zimní stadion v Olšinkách.

Jak zápas probíhal? Již ve třetí minutě si vytvořil před brankou Krauze šanci T. Prachař a ve čtvrté minutě přečíslení O. Karáska s P. Kubalem, v rychlém průniku na jednoho obránce, které bohužel neskončilo brankou. Hlinecké hokejisty zabrzdilo dvojnásobné vyloučení v krátkém sledu v 6. a 8. minutě, ale dokázali odolat tlaku Kohoutů, kdy velkou šanci Sedláka T. Vlk bezpečně kryl. Ve 14. minutě se domácí ujali vedení po střele  Schejbala od mantinelu, která přes hráče před brankou proletěla pod horní tyč 1:0. O deset vteřin později to bylo již 2:0 po prohrané buly a důrazný Fúzik se postaral o rychlé zakončení. Trenér P. Rohlík reagoval okamžitě a vybral si "time" a tým se dokázal rychle vrátit do nastaveného systému hry. V závěru třetiny si vybojoval přesilovou hru, kdy po faulu na M. Zdražila odjel pykat Hemský.

Do druhé části Horses dohrávali více než minutovou přesilovou hru a domácí Kraus se ocitl pod palbou T. Prachaře, který měl velkou šanci skórovat. Od modré také pálil M. Nepokoj a  P. Beneš. Do 23. minuty pykal J. Jílek. Jen co si odpykal trest, dostal příležitost k rychlému brejku. Toho ale obránce na zádech v pádu natlačil až do branky na Krause a následně se do Jílka pustil Schejbal. Za bitku byli oba hráči odměněni trestem 2+2. A opět to byl J. Jílek, který se po návratu z trestné lavice prosadil v bruslařském souboji a po křídle rychlým průnikem zakončil přesnou střelou pod horní tyč 1:2. Hlinečtí pokračovali v aktivní hře. V 37. minutě šikovně tečoval P. Štěpánek v dobré pozici kotouč nad ramena Krauze po střele P. Beneše od modré čáry 2:2.

V závěrečné části ani jeden z týmů nechtěl udělat fatální chybu a šance měly oba týmy. Ve 44. minutě se J. Jílek opět objevil před Krauzem, ve 45. minutě bojoval na mantinelu M. Nepokoje s Ostřanským, ve 49. minutě to byla akce M. Kišše s P. Kubalem a v 50. minutě měl šanci Hemský, který nebezpečně obkroužil branku T. Vlka a z otočky se jej snažil přkvapit střelou. Zápas gradoval. V 55. minutě fauloval Plášek. Krauzovu branku střelou ohrožoval M. Kišš a po dalším střídání po přihrávce T. Prachaře na P. Beneše a jeho střele, dostal kotouč za záda Krauze pohotově R. Chvojka 2:3! Byla to úspěšně využitá přesilovka. Následoval velký tlak domácích i odvolání gólmana, ale hosté, tak jako v celém utkání, bojovali o každý metr ledu. V posledních vteřinách utkání byl vyloučen T. Prachař, ale zbývalo již jen 12. vteřin do konce utkání a Horses po vyhrané buly kontrolovali kotouč až do závěrečné sirény.

Hlasy po utkání: - P. Rohlík, trenér: „Hráči do puntíku splnili to, na co jsme se týden připravovali jak v tréninku, modelovém utkání, tak i u videa. Když jsem viděl jejich nasazení, obětavost, dodržování systému a práci pro tým, byl jsem klidný a věděl, že dokáží utkání vyhrát. Obrovské poděkování patří našim fanouškům, kteří nás po celé utkání povzbuzovali a vytvořili skoro domácí atmosféru pro náš tým."

Další výsledky: Litomyšl – Polička 7:5, Moravská Třebová – Choceň 2:1, Nová Paka – Trutnov 5:4 po nájezdech, Nový Bydžov – Opočno 6:3, Nové Město – Náchod 5:3, Jaroměř – Lanškroun 5:1, Chrudim – Třebechovice 4:6.