Horses body z Trutnova nedovezli
22. 01. 2024.
visibility 1072

V nedělním utkání Horses nepodali optimální výkon, který by vedl k bodovému zisku. Domácí Trutnov měl lepší pohyb a své šance i přesilovou hru dokázal využít, tedy to co Hlinsku naopak chybělo.

Horses začali utkání aktivně. Již ve druhé minutě měl šanci M. Kišš, který se pokusil po objetí Holubcovy branky z předbrankového prostoru skórovat. V 6. minutě přišlo první oslabení, ale hlinečtí dobře bránili a soupeře do šance nepustili. Naopak do rychlého průniku ujel M. Havel, ale jeho střelu dokázal Holubec vyrážečkou vytěsnit. O chvíli později  měl opět M. Havel ve dvojici s J. Olivou v další šanci. V 10. minutě tvrdě pálil M. Lojek. V 11. minutě vysekl M. Zdražilovi hokejku Šlaicher, domácí ale dobře bránili. Trutnovští v závěru třetiny zlepšili pohyb a jejich šance začaly přicházet, v 16. minutě například jednu spálil Šimoníček. Navíc přišlo v polovině 19. minuty další oslabení Hlinska a jeho hře to vůbec neprospělo.

Na začátku druhé třetiny opět zkusil průnik M. Havel, jeho střelu ale Holubec zlikvidoval. Domácí se ujali vedení po akci Křížka se Šlaicherem, který otevřel skóre utkání 1:0. Horses se snažili vyrovnat, ale ani šance M. Kišše a další M. Havla k vyrovnání nevedly. Hosté ve 30. minutě špatně střídali, když zapomněli na dva hráče za zády, kteří se dostali do samostatného přečíslení. Jejich velkou šanci naštěstí dokázal zlikvidovat M. Kraus. Nedosáhl však na akci o dvě minuty později, kdy domácí Mach se Šlaicherem sehráli v rychlém přečíslení akci na jeden dotek a puk zamířil přesně k tyči do odkrytého prostoru 2:0. Horses se snažili nepříznivý stav změnit, to se povedlo v protiútoku ve 34. minutě, když P. Kubal načasoval prihrávku přes hokejku obránce přesně tak, že M. Kišš již mířil do odkryté branky 2:1. Hosté zvýšili obrátky a domácí se museli bránit, ale ani dvě stoprocentní šance jsme nedokázali proměnit.

Ve třetí třetině domácí zvýšili na 3:1 po střele Chytráčka ve 45. minutě. V další minutě přišlo vyloučení na straně hostí a tentokrát domácí přesilovou hru domácí dokázali využít opět po střele Chytráčka 4:1. Horses se snažili vývoj utkání zvrátit, ale ani z vyložených šancí se nepodařilo dostat puk za záda Holubce. V 58. minutě vedla špatná rozehrávka vyjetého hlineckého brankáře k potrestání, kterého se ujal Vondráček do prázdné branky a bylo rozhodnuto 5:1. V poslední minutě stihl do přečíslení podél mantinelu ujet P. Štěpánek a přihrávkou před brankovištěm dal šanci M. Kiššovi, který ji neváhal proměnit a snížit stav skóre na konečných 5:2.

HC Trutnov vs. HC Hlinsko Horses

- skóre: 5 : 2
- třetiny: 0:0, 2:1, 3:1
- branky domácí: 3. Šlaicher (Křížek), 32. Šlaicher (Mach, Jirků), 45. Chytráček (Perička, Janoušek), 47. Chytráček (Luštinec), 58. Vondráček
- branky hosté: 34. Kišš (Kubal), 60. Kišš (Štěpánek)
- sestava domácí: O. Holubec (A. Martinec) — T. Perička, Z. Křížek, J. Mostecký, P. Chaloupka, O. Štembera, L. Vácha, L. Junek, T. Křížek — Š. Švadlák, A. Jirků, R. Janoušek, R. Šlaicher, M. Rada, D. Smékal, J. Luštinec, R. Vondráček, J. Šimoníček, M. Stojkovič, R. Mach, P. Chytráček
- sestava hosté: M. Kraus (M. Hanák) — P. Beneš, M. Nepokoj, P. Fink, T. Hudec, J. Oliva, M. Lojek — O. Karásek, M. Zdražil, P. Štěpánek, J. Jílek, M. Havel, T. Bříza, M. Kišš, P. Kubal, R. Chvojka