Dnes je 21. září 2023, svátek má Matouš
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Vaše zprávy Hodobožový Svařák pro dobrou věc v Hlinsku již počtvrté Vytvořit článek
Hodobožový Svařák pro dobrou věc v Hlinsku již počtvrté
Hlinecký Bidet - 19. 12. 2019    1365    0 Líbil se vám tento článek?

Rok se s rokem sešel a u hlinecké Orlovny se na Boží hod opět rozlévá charitativní svařené víno. Setkání pojmenované Svařák pro dobrou věc pořádáme už počtvrté. Vybrané peníze opět poputují do Centra denních služeb Motýl. Každý rok jsme zatím vždy utržili víc než v roce předešlém. Vloni to bylo přes 15 tisíc korun. Letos to bude, doufáme, ještě víc.

O Vánocích se máme setkávat, sdílet zážitky se starými známými, hodnotit uplynulý rok a zároveň myslet na ostatní. V duchu těchto hodnot se od 14 hodin budou 25. prosince před Orlovnou podávat horké nápoje všeho druhu. Svařené víno, horká medovina, mošt s pálenkou vybere si každý. Výtěžek z akce poputuje do hlineckého Centra denních služeb Motýl, kam již téměř deset let mohou docházet lidé s různými postiženími a zapojovat se tak do běžného života.

 

”Snažíme se udělat takovou akci, kde se potkáte s přáteli z Hlinecka, které jste možná dlouho neviděli, vypijete pár šálků horkých nápojů a pomůžete dobré věci. O tom ty Vánoce přeci nakonec jsou.” říká za pořadatele holetínský rodák Jakub Jetmar. Pokud tedy na Boží hod uvažujete o odpolední procházce, nebo se budete vracet z rodinné návštěvy, udělejte si cestu kolem Orlovny. Do večerních hodin tam na vás budou čekat stánky s horkým vínem, moštem, čajem, drobným občerstvením a příjemnou hudbou.TAG
Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu