Hlinsko získalo 11. místo v Plavecké soutěži měst
12. 10. 2021.
visibility 950

Plavecká soutěž měst, do které se 6. října 2021 zapojil také plavecký bazén města Hlinska, má již své výsledky. Hlinsko soutěžilo v kategorii A určené pro města do 20 tisíc obyvatel. Na prvním místě se v této kategorii umístil Beroun, který nasbíral 5 562 bodů se zapojením 328 plavců. Druhé místo obsadil Náchod a na třetí příčku doplavalo město Litomyšl.

Město Hlinsko se se 146 plavci umístilo na 11. místě, jejich výkon dosáhl celkem na 2 314 bodů. Mezi plavci z Hlinska a blízkého okolí bylo nestaršímu osmdesát let a nejmladšímu devět let.

„Děkujeme všem účastníkům, kteří přišli podpořit své město,” sdělila Dana Seifertová ze společnosti Sportoviště města Hlinska, s.r.o. provozující městský plavecký bazén.

Letošní ročník byl jubilejní 30. a startovat v něm jako vždy mohli plavci všech věkových kategorií. Závod byl pořádán Českou asociací Sportu pro všechny, diplomy získaly všechny zúčastněné bazény. Nejúspěšnější tři bazény dostaly navíc poháry. Celkem se zúčastnilo 7 224 plavců z celé ČR.