Hlinsko zažádalo o dotaci na tvorbu projektové dokumentace nových bytových domů na sídlišti
Profilovka
29. 02. 2024
visibility 2102

Vedení hlinecké radnice se rozhodlo využít nově vypsané dotační výzvy na přípravu projektových dokumentací v obcích na vyhotovení kompletního projektu nových bytových domů na sídlišti. Dotaci vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj, finanční podpora je v hodnotě od 150 tisíc do 35 milionů korun. Výše podpory od státu je 100 %. Na výstavbu nových bytů v lokalitě louky u teplárny na sídlišti je již vytvořena studie.

„Aktuálně byl vypsán dotační titul na zpracování projektových dokumentací pro výstavbu bytů. Vzhledem k tomu, že máme připravený projekt na nové bytové domy na sídlišti a v tuto chvíli již ve fázi hotového územního plánování, chceme vše posunout dále a nechat vytvořit kompletní projektovou dokumentaci. Díky vypsání dotačního programu jsme se rozhodli, že se o něho budeme ucházet a vybereme dodavatele na zhotovení projektové dokumentace. Chceme být připraveni na to, abychom měli vybraného dodavatele, pokud bychom dostali informaci, že jsme v žádosti o dotaci uspěli. Jenom samotná projektová dokumentace, vzhledem k velikosti cílové investice, se bude pohybovat v řádu několika milionů korun," uvedl k žádosti o dotaci Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Na vybudování několika desítek nových bytů v lokalitě louky u teplárny na sídlišti nechalo Hlinsko v roce 2021 vytvořit studii. „Dohromady vznikne šest bytových domů ve třech blocích s celkovým počtem devadesát bytů. Jeden blok bude mít tři domy se společnou podestou a parkováním v podzemí, druhý blok dva domy také s podzemním parkováním a třetí bytový dům bude vystavěn jako solitér. Předpokládáme, že projektové práce zaberou minimálně jeden a půl roku," uzavřel starosta Krčil.

Výstavbou nových bytových domů chce vedení Hlinska řešit nedostatek volných bytů. Hlavním cílem je také rozšíření nabídky o vlastní dostupné bydlení, které si budou moci dovolit například i mladé rodiny.