Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Hlinsko zahájilo výstavbu nových nájemních bytů, hotovo bude za rok Vytvořit článek
Hlinsko zahájilo výstavbu nových nájemních bytů, hotovo bude za rok
Petr Laštůvka (redakce) - 21. 11. 2023    2554    0 Líbil se vám tento článek?

Vedení hlinecké radnice zadalo výstavbu dvaceti čtyř nových městských nájemních bytů v budově, ve které dříve sídlilo ředitelství společnosti ETA. Stavební práce mají začít již v příštím týdnu a hotovo by mělo být na konci příštího roku. V objektu by měly vzniknout také dvě lékařské ordinace. Na investici ve výši 85 000 000 Kč získalo město částečnou dotaci. 

Rekonstrukce budovy ředitelství bývalého největšího zaměstnavatele v regionu začne bouracími pracemi. „Podepsal jsem další důležitý dokument, jedná se o smlouvu s dodavatelem rekonstrukce budovy bývalého generálního ředitelství ETY. V pondělí předáváme staveniště. Prosím, držte nám palce, aby mohli nájemci oslavit ve dvaceti čtyřech nových městských bytech v příštím roce třeba už vánoční svátky. Tato investice je dalším krokem, kterým chceme nabízet v Hlinsku dostupné bydlení pro občany našeho města a regionu. Je to pro nás jednoznačná priorita," uvedl na sociálních sítích k investici Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Zbouráním spojovací budovy s osobní vrátnicí dojde k oddělení objektu od průmyslového areálu. V plánu je také posunutí plotu až na hranici první komunikace v areálu a výsadba zeleně.

Žádosti o přidělení nových bytů by mohly být podávány v první polovině příštího roku. „Chci zdůraznit, že se bude jednat o nájemní byty pro lidi z Hlinska a okolí. Chceme nabídnout bydlení těm, kteří nedosáhnou na vlastní byt nebo dům a chtějí bydlet v Hlinsku. Projekt je koncipovaný na rok," doplnil starosta Krčil.

V objektu vznikne po rekonstrukci celkem dvacet čtyři nájemních bytů. Na každém ze tří pater budovy bude jeden byt o velikosti 3+1, jeden byt 1+1 a šest bytů o dispozici 2+1. Vybudovány budou také dvě lékařské ordinace.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu