Hlinsko zahájilo přípravy investice na instalaci prvních fotovoltaických elektráren
Profilovka
05. 06. 2024.
446

Celkem sto megawatthodin ročního výkonu budou mít fotovoltaické panely, které plánuje vedení hlinecké radnice umístit na budovy Multifunkčního centra a sportovní haly vedle Základní školy Resslova. Nyní byly zahájeny administrativní přípravy investice, která je ve výši šest milionů korun a město na ni získalo dotaci dva miliony. Jejím cílem je pokrytí větší části vlastní spotřeby elektrické energie ze slunce.

„Zahájili jsme přípravy na realizaci prvního pilotního projektu na osazení fotovoltaiky na městské budovy. V letošním roce projekt připravujeme po administrativní stránce včetně vysoutěžení dodavatele, samotná realizace, která je již poměrně rychlá, se uskusteční v roce 2025. Podmínkou získání dotace je možná realizace v letošním i příštím roce," uvedl k přípravě instalace fotovoltaických elektráren starosta města Miroslav Krčil.

Dotaci ve výši dva miliony korun na pořízení fotovoltaických elektráren na budovy Multifunkčního centra a sportovní haly má již město Hlinsko schválenou. Celkem bude mít zařízení výkon 100 kWp a vyrobí zhruba sto megawatthodin za rok. Projekt také počítá s využitím bateriového úložiště, které bude umístěno v objektu Multifunkčního centra. Návratnost investice je vypočítána na osm let při současných cenách elektřiny, úspora na nákupu elektrické energie by měla dosáhnout zhruba půl milionu korun ročně u obou objektů.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image