Hlinsko vyhlásilo programové dotace pro rok 2024 na akce konané na území města
Profilovka
23. 10. 2023
visibility 1094

Finanční a ekonomický odbor města Hlinska vyhlásil termín pro podávání žádostí o přidělení účelových dotací z rozpočtu města na rok 2024. O finanční prostředky lze žádat od 1. listopadu až do 31. prosince 2023. Programové dotace se poskytují v oblasti kultury, sportu, na podporu spolkové činnosti a na mimoškolní a volnočasové aktivity dětí a dospělých. O dotaci lze žádat na akce, které se konají na území města.

„Vypsali jsme standardní dotační programy, které máme jako město každý rok. Do návrhu rozpočtu v tuto chvíli jde stejná částka, kterou jsme poskytli v letošním roce. Osobně bych chtěl, abychom ji dokázali udržet ve stejné výši. Podpora se netýká jen kulturní a sportovní činnosti na území města, ale zahrnuje i aktivity v sociální oblasti. Zde chceme taktéž udržet míru stejné podpory," sdělil k vyhlášení programových dotací pro rok 2024 Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Dotace na kulturní, volnočasové a sportovní akce na území města se snaží Hlinsko každý rok zachovávat ve stejné výši. „V dob, kdy byl covid došlo k výkyvu finanční podpory směrem dolů. Nyní se ale snažíme vrátit na předcovidovou dobu a to se nám daří. Nicméně vzhledem k situaci, kterou nám připravuje vláda, by bylo v tuto chvíli neodpovědné navyšovat další dotační peníze. Samozřejmě bych si to osobně velmi přál, ale musíme vycházet z toho, co nám rozpočet dovolí," doplnil starosta Krčil.

Účelové dotace se poskytují celkem ve čtyřech programech, více informací je uvedeno přímo na webových stránkách města Hlinska.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image