Dnes je 6. únor 2023, svátek má Vanda
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Hlinsko vybralo dodavatele služby HLINECKÉ TAXI, cena přepravy se pro občany nezvýší Vytvořit článek
Hlinsko vybralo dodavatele služby HLINECKÉ TAXI, cena přepravy se pro občany nezvýší
Petr Laštůvka (redakce) - 08. 12. 2022    791    0 Líbil se vám tento článek?

Služba HLINECKÉ TAXI bude v Hlinsku i nadále pokračovat, rada města schválila výsledky výběrového řízení na dodavatele pro další tři roky. Do veřejné zakázky se přihlásili dva zájemci, hodnotícím kritériem byla ekonomická výhodnost cenové nabídky a nejnižší nabídková cena za jednu jízdu. Vítězem se stala společnost Taxi Málek, která je stávajícím dodavatelem služby. Předpokládaná hodnota zakázky je 850 000 Kč bez DPH.

„Na posledním jednání rady jsme schválili výsledky výběrového řízení na dodavatele HLINECKÉHO TAXI, provozovatel služby zůstává stejný. Pro město dochází k nárůstu nákladů zhruba o inflaci, cena pro občany zůstává stejná. Zakázka je uzavřena na tři roky, tedy až do roku 2025," uvádí k výsledkům veřejné zakázky starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Zájem o službu HLINECKÉ TAXI je mezi občany každý rok vyšší a je tak každým rokem více využívána. „Vnímáme, že tato služba je hodnocena velmi kladně, proto jsme ji chtěli zachovat a pokračovat v ní," doplňuje starosta Krčil.

HLINECKÉ TAXI může využít osoba s trvalým pobytem na území města Hlinska a jeho místních částí, která je buď ve věku 65 let a starší nebo držitelem platného průkazu osoby se zdravotním postižením typu TP, ZTP, ZTP/P. Služba je také dostupná pro osoby doprovázející dítě ve věku do 4 let. Přepravovaná osoba může mít s sebou jednu osobu jako doprovod, ta již nehradí žádný další poplatek.

Službu může výše uvedená osoba využít k přepravě na území města Hlinska a jeho místních částí do zdravotnických zařízení a lékáren, na úřady a další veřejné instituce, do kostelů, modliteben, na veřejná pohřebiště, vlakové a autobusové nádraží nebo do sídla volnočasových aktivit pro skupiny, kterých se zvýhodněná přeprava týká. Osoba může cestovat do těchto cílů z místa svého bydliště, nebo naopak z těchto míst domů, nebo mezi těmito uvedenými místy.

Službu lze využít v pracovních dnech od pondělí do pátku v době od 7:00 do 16:00 hodin, je však nutné si ji alespoň den předem objednat na telefonním čísle 606 979 531 (objednávky jsou přijímány od 7:00 do 18:00 hodin). Vždy je nutné pamatovat na to, že se objednává cesta jedním směrem, případná zpáteční cesta musí být rovněž objednána předem.

Přepravovaná osoba zaplatí za přistavení vozidla k jedné cestě 20 Kč. Nezáleží na vzdálenosti odkud a kam se cestuje, protože jízdné v rámci služby hradí město Hlinsko.

K využívání služby je dále potřeba vyřídit si průkaz pro přepravu, který je bez úhrady vydáván na Městském úřadě Hlinsko, odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví, Poděbradovo nám. 1570 vždy v pondělí a ve středu od 7:30 do 17:00 hodin. Osoba starší 65 let věku k vystavení předloží svůj občanský průkaz, držitel průkazu osoby se zdravotním postižením předloží tento průkaz a občanský průkaz. Pokud se jedná o doprovod dítěte do 4 let věku, je třeba předložit rodný list přepravovaného dítěte a občanský průkaz žádající osoby.

Další informace lze získat na telefonních číslech pracovníků odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví 469 315 371, 469 315 370, 469 315 356.

 

Zdroj foto: Taxi Hlinsko Zdeněk Málek


Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se

Výběr článků
V neděli 5.2.2023 se na hlinecké sjezdovce za slunečného a mrazivého počasí uskutečnil Memoriál Františka Horáčka, jedná se o prvn...
Gabriela Volfová (redakce) - před 4 hodinami
Devatenáct futsalových týmů bojuje od listopadu 2022 o postup do play off futsalové soutěže. Rozhodující část soutěže začíná v pát...
HC Horses Hlinsko - před 17 hodinami
Česká Třebová -  Také pátý osmifinálový duel přinesl dramatickou sportovní zápletku, nakonec se šťastnějším koncem pro domácí tým....
Premium články
Ačkoli sezóna 2023 začíná až v dubnu, otevře se pro návštěvníky skanzen v Zemi Keltů výjimečně v sobotu 11. února! Tehdy se totiž...
Koupelna music bar - 04. 02. 2023
Tuhle mrazivou cool párty si rozhodně nenech ujít! Na barech po celou noc ledově namražený Jägermeister na -18 °C za 45,- a pozor...
SOKOL FALCO s.r.o. - 03. 02. 2023
Dámy a pánové, je to tady. Spustili jsme Velkolepou FALCO soutěž. Jak se zúčastnit? Je to jednoduché: 1) Nakupte konzervy FALCO o...
Reklama   •   Koupit reklamu