Hlinsko si v derby s Chrudimí vystřílelo vysokou výhru
12. 10. 2023.
visibility 906

Okresní derby přineslo hlineckým fanouškům radost v podobě kanonády, kterou předvedli domácí Horses. Brankové hody na ledě si užil především ex chrudimský Ondra Karásek a hlinecký hokejový patriot Radovan Chvojka.

Od první minuty se hrál rychlý hokej, což jsme od soupeře očekávali. Hlinečtí si vytvořili včasným přístupem a aktivitou převahu a již v prvních třech minutách několikrát ohrozili Novotného v brance Chrudimi. Ve 4. minutě pykal za krosček chrudimský obránce Linhart, když po brejku M. Havla domácí zamkli hosty v pásmu. Přesilovou hru po střele M. Nepokoje od modré využil v souboji před brankovištěm T. Bříza a otevřel skóre 1:0. Následovala akce P. Štěpánka. Chrudim měla možnost srovnat v 7. minutě, z kruhu vyjel Linhart do volného prostoru v ideální střelecké pozici, ale M. Kraus předvedl spolehlivý zákrok. V 8. minutě se do šance prokličkoval J. Oliva, ale jeho střelu Novotný stačil krýt. Ne však další akci, kdy po chybě chrudimské obrany sehrál pěknou kombinační akci O. Karásek s P. Štěpánkem a M. Kiššem 2:0. Ve 12. minutě domácí v oslabení hosty prakticky k ničemu nepustili. Jen co M. Kišš opustil trestnou lavici ještě na červené čáře obdržel přesnou přihrávku a tu svoji načasoval na najetého M. Machače, který projel do pásma jako nůž máslem a nekompromisně zakončil 3:0. Hosté mohli korigovat v závěru třetiny, kde se před hlineckou obranu prosmýkl chrudimský útočník a sám před brankou zakončoval. Nebezpečnou situaci ale zachránil hlinecký gólman.

Také ve druhé části Horses pokračovali v aktivní hře a na chrudimskou branku se valil jeden útok za druhým. V pásmu soupeře zavářel soupeři M. Zdražil s T. Hudcem. Ve 24. minutě vypíchl ve středním pásmu kotouč U. Dobiáš, ale jeho sólo v brejku opět zmařil M. Kraus. Platilo nedáš dostaneš, rozjetý J. Oliva ve 25. minutě zakončil svoji kličkovanou přesnou střelou pod horní tyč 4:0. Hosté bojovali dál, ale marně osamocený Cimburek před brankou ztroskotal na domácím gólmanovi. Ve 27. minutě hosté snížili na 4:1 po střele Hebka, kterému před brankou asistoval Cvrček. Domácím to na aktivitě neubralo a po střele M. Lojka (nová posila obranných řad) a přihrávce T. Hudce zakončoval na 5:1 P. Kubal. O tři minuty později přečíslil obranu soupeře M.Havel s P. Benešem a R.Chvojkou, který mohl ještě zvolit přihrávku, ale rozhodl se pro střelu do horního růžku a povedlo se 6:1. Soupeř byl pod těžkou dekou a toho v téže minutě využil po souhře T. Hudce a M. Zdražila najetý P. Kubal, který blafákem vykoupal Novotného v brance 7:1. Hosté se snažili s vývojem utkání něco udělat a přidali na agresivitě, na ledě se výrazně přitvrdilo a přibyly nedovolené zákroky. Soupeř snížil ve 39. minutě, když se před brankou podruhé prosadil Hebek 7:2. Po šarvátce ve 39. minutě putovali na trestnou lavici J. Jílek a V. Novák.

Ve třetí části přidávali branky už jen Horses. Pěkné rychlé akce se zakončením. V čase 46:50 zakončoval chytrou přihrávku M. Kišše zpoza branky nehlídaný O. Karásek před brankou 8:2 a nastartoval tým k tříbrankové sérii ve dvou minutách. Čas 47:30 přinesl přečíslení R. Chvojky s T. Břízou a jeho zakončení 9:2. Čas 48:23 rychlý brejk O. Karáska a jeho hattrick po souhře s J. Olivou a M. Machačem 10:2. V 50. minutě poslal tvrdou střelu na Novotného M. Lojek, ten ji se štěstím vykryl betonem. V 54. minutě zvýšil na 11:2 R. Chvojka po akci s T.Břízou. V 56. minutě padla čtvrtá branka nezastavitelného O. Karáska a v 60. minutě dokončil svůj hattrick R. Chvojka, který vymetl pravý růžek Novotného svatyně po přihrávce M. Havla 13:2.

Branky domácích: 5. Bříza (Nepokoj, Beneš), 9. Karásek (Štěpánek, Kišš), 14. Machač (Kišš), 25. Oliva (Hudec), 31. Kubal (Hudec, Lojek), 33. Chvojka (Havel, Beneš), 33. Kubal (Zdražil, Fink), 47. Karásek (Kišš), 48. Bříza (Chvojka), 49. Karásek (Oliva, Machač), 54. Chvojka (Bříza, Nepokoj), 56. Karásek (Kišš, Machač), 60. Chvojka (Havel, Bříza)

Hlasy po utkání: L. Kunz hlavní trenér -  Dnes musím kluky za výkon pochválit, protože splnili vše, co jsme si v přípravě na utkání a před zápasem v kabině směrem k taktice řekli. Fungovalo to a v zadních řadách nám pomohla nová zkušená posila v týmu M. Lojek.