Hlinsko si s Chrudimí poradilo i v druhém kole
Profilovka
14. 12. 2023.
visibility 1094

Po debaklu, který Chrudim utržila na hlineckém ledě v prvním kole, se pečlivě připravovala na utkání druhého kola základní části. I když slibně vedla na začátku druhé třetiny 3:0, nevydržela nápor a soustředěný tlak Horses, který zastavovala jen za cenu nedovolených zákroků, nakonec přišla o vedení a prohrála 3:4.

V první části se hrál vyrovnaný hokej, hlinečtí byli do 9. minuty aktivnější, šance si připravil Š. Lenoch a také J. Jílek, který se v 8. minutě prokličkoval až před branku. Nicméně po chybě v obranné fázi se prosadil mladík Kubíček, kdy bekhendem otevřel skóre. Prakticky následně měl možnost srovnat M. Havel po akci s T.Břízou. Brejk neproměnil P. Štěpánek. Téměř vždy platí nedáš dostaneš a to platilo i v tomto případě. Druhé zaváhání a nechat protihráče neobsazeného před gólmanem je trestuhodné a soupeř vedl ve 13. minutě 2:0. Horses zpřesnili hru, ale snížit se i přes šance nepodařilo. Domácí měli možnosti v závěru zvýšit v přesilové hře, ale hlinečtí je nepustili ani k ohrožení branky M. Krause. Druhou část začali Horses o poznání lépe, měli tlak a soupeř fauloval, přesilovou hru však domácí dokázali přestát. Ve 25. minutě hosté vyrobili další chybu v rozehrávce před vlastním brankářem a prakticky darovali branku soupeři, Hebek ji kličkou proměnil na 3:0. Horses měli tlak, ale branky dával soupeř. Impuls ke zplepšené produktivitě dal úvodní brankou P. Kubal ve 28. minutě na jeho střelu Matoušek nestačil 3:1. Hra se více méně odehrávala před brankou domácích. Ve 35. minutě proměnil svůj brejk výstavním bekhendem do šibenice Matouškovy branky J. Jílek po přesně načasované přihráce P. Štěpánka na 3:2. Kontaktní gól a tlak za vyrovnáním se stupňoval. Do třetí části nastoupili hosté s jasným cílem - vyrovnat. Domácí bránili těsné vedení i za cenu faulů, přečkali dvě další oslabení a snažili se využít pouze příložitosti z brejků. To se jim několikrát podařilo, ale M. Kraus dokázal podržet svůj tým. V 52. minutě měl šanci vyrovnat M. Kišš při trestném střílení po faulu na O. Karáska ve vyložené šanci, ale Matoušek dokázal jeho úmysl přečíst. Vyrovnávací branka padla ve dvojnásobné přesilové hře v 56. minutě, když M. Kišš ve spolupráci s M. Machačem předložili šanci P. Kubalovi, který svojí druhou brankou vyrovnal na 3:3! Drama vrcholilo a domácí se z tlaku hostí nemohli vymanit, jen za pomoci faulů. V 59. minutě využil přesilovou hru a  zařídil obrat Horses P. Štěpánek po střele P. Beneše, když tečoval kotouč k pravé tyči Matouškovy branky a zvýšil tak na 3:4!  Domácí se pokusili o vyrovnání v power-play, ale hosté vyhráli buly a pak již kontrolovali hru a čas ubíhající do konce utkání.