Hlinsko se po 40 letech dočkalo nového koupaliště

Sdílet článek:
20. 05. 2020 • 12:28

Otevření nového koupaliště veřejnosti je plánováno na měsíc červen 2020. Provoz hlinecké plovárny byl ukončen v roce 1980 z důvodu špatného technického stavu. Od té doby areál koupaliště chátral a byl využíván pouze místními rybáři. Plánování výstavby nového plaveckého areálu začalo v roce 2016, kdy hlinecká radnice nechala zpracovat průzkumy na dostatek podzemní vody v lokalitě. Výběrové řízení na dodavatele stavby a začátek výstavby byl zahájen v roce 2019.
  Foto koupaliště rok cca 1960
 
Nové hlinecké koupaliště je postaveno jako koupací biotop, který obsahuje lagunu s rostlinami pro čištění vody a koupaliště pro plavce. Celková vodní plocha je 21 tisíc metrů čtverečních.
 
„Koupaliště obsahuje technologii na bázi fotosyntézi, kdy rostliny čistí vodu. Lidé se mohou těšit na venkovní plaveckou padesátku, která není u těchto projektů zcela běžná. Pro děti máme připravený oblíbený herní potok. Díky unikátní technologii bude mít voda o 2-3°C více než v běžném koupališti. Pro koupaliště máme vlastní vrt, který je hluboký 70 metrů a bude z něho voda do koupaliště dopouštěna,” sdělil Miroslav Krčil, starosta města Hlinska.
  Foto koupaliště květen 2020
 
 
 
  Zdroj foto: FB Miroslav Krčil, FB Hlinsko

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se