ZAVŘIT

Koupit reklamu Reklama  •  
Dnes je 17. leden 2021, svátek má Drahoslav

Hlinsko se dnes dočká sněhové nadílky

06. 01. 2021 • 10:25

Pro území Hinecka vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) nízký stupeň nebezpečí díky očekávané sněhové nadílce. Varování je platné od 10:00 hod dnešního dne až do zítřka 7:00 hod. Meteorologové očekávají, že by mělo napadnout 5 - 10 cm mokrého sněhu. 

Nízký stupeň nebezpečí je vydán pro celý Pardubický kraj, výjímkou je pouze okres Pardubice. Řidiči motorových vozidel mohou očekávat komplikace na silnicích. Při cestě do hor jsou doporučovány sněhové řetězy.


Zdroj foto: web chmi.cz

 

„Dnes bude postupovat přes naše území nad Polsko tlaková níže, která přinese trvalejší sněžení. Už během dopoledne počítáme od jihovýchodu se sněžením, v polohách pod 300 m se vyskytne i déšť se sněhem. Dnes očekáváme v jihovýchodní polovině Čech, na Moravě a ve Slezsku 2 až 10 cm nového, převážně mokrého sněhu. Sněžení bude pokračovat i v noci na čtvrtek, ale jeho intenzita bude postupně od jihozápadu slábnout," uvedli meteorologové ČHMÚ na svém profilu na sociálních sítích.

 

Sdílet článek:
Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Koupit reklamu Reklama  •  
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Souhlasím