Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Hlinsko rozdělilo jeden milion korun z loterií mezi místní spolky Vytvořit článek
Hlinsko rozdělilo jeden milion korun z loterií mezi místní spolky
Petr Laštůvka (redakce) - 25. 05. 2022    955    0 Líbil se vám tento článek?

Celkem jeden milion korun si rozdělí hlinecké spolky a kluby, jedná se o příspěvek z výtěžku z loterií pro rok 2022. Hlavním a jediným kritériem pro určení výše finanční podpory byl počet členů organizací, dohromady jich je 1 662.

„Na radě města Hlinska jsme rozhodli o rozdělení výtěžku z loterií mezí místní spolky a kluby. Výše částky se vrátila na předkovidovou úroveň, to znamená na jeden milion korun. Hlavním kritériem rozdělení tohoto typu podpory je počet registrovaných členů jednotlivých organizací," sdělil Miroslav Krčil, starosta Hlinska.

Město podpoří všechny žadatele, jedná se celkem o dvacet dva subjektů. „Podpořili jsme například Českou hasičskou jednotu, klub házenkářů, odbíjené, turistů, Sokol, TKG, florbalisty, Ski Klub a další. Největší podporu získají hokejisté, fotbalisté, Taneční studio Ridendo, Klub klasického lyžování Hlinsko nebo tenisový klub," doplnil starosta Krčil.

Příspěvky nad padesát tisíc korun bude ještě schvalovat Zastupitelstvo Hlinska. Žádosti o podporu z výtěžku loterií a jiných podobných her v roce 2022 bylo možné podávat v termínu od 26. dubna do 6. května 2022. Spolky a kluby mohou finance použít například na zabezpečení sportovního vybavení a ošacení souvisejícího s činností, výcvikové tábory, organizování závodů a soutěží nebo pronájem sportovních a kulturních zařízení.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu