Dnes je 5. prosinec 2023, svátek má Jitka
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Hlinsko připravuje rekonstrukci druhého mostu v Blatně Vytvořit článek
Hlinsko připravuje rekonstrukci druhého mostu v Blatně
Milada Laštůvková (redakce) - 21. 01. 2023    1290    0 Líbil se vám tento článek?

V příštím roce bude v Hlinsku opraveno hned několik mostů, z rozpočtu města je na opravy vyhrazena částka 3 miliony korun. Jednou z nejdůležitější rekonstrukcí bude oprava druhého blatenského mostu, která je zatím ve fázi dokončování projekčních prací.

Opravu mostu v Blatně bude hradit Pardubický kraj, protože je v jeho majetku. Město Hlinsko se zde podílí na koordinaci příprav. V letošním roce by měl být projekt kompletně schválen a stavebně povolen. Dle harmonogramu, předběžně domluveného se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje, by se stavební práce měly uskutečnit v roce 2024.

V průběhu rekonstrukce druhého mostu v Blatně by měla být dopravní obslužnost pro osobní vozidla zajištěna bez dlouhé objízdné trasy. „Objízdná trasa pro osobní vozidla nebude nutná. Musím poděkovat majitelům pozemku sousedícího s mostem, že povolili stavbu mostního provizoria na jejich zahradě. Ještě je třeba dořešit záležitosti ohledně sloupu vysokého napětí, který je na náhradní trase,“ uvedl Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

V plánu jsou opravy i dalších mostů, které jsou ve vlastnictví města Hlinska. Rekonstrukce by se měla týkat například mostu u fotbalového stadionu nebo v Koutech. Cílem oprav je, aby konstrukce dále nekorodovaly a aby se prodloužila životnost mostů.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu