Hlinsko pokračuje v pravidelné údržbě silnic
Profilovka
21. 05. 2024.
551

Téma opravy vozovek v Hlinsku řeší vedení radnice hned při tvorbě prvního poškození povrchů, aby se co nejvíce snížily náklady na pozdější záplatování větších výmolů. V ulicích Rokycovanova, Fűgnerova a v Srní proto došlo k opravě prasklin ošetřením a zalitím speciální směsí, která prodlouží životnost povrchu komunikace.

„Provozní údržbu komunikací provádíme pravidelně, protože každá vozovka více či méně časem degraduje. V místech, kde se objevují praskliny a lze je pouze zalít opravnou směsí, tak se snažíme takové opatření udělat. Prodlužuje to kvalitu povrchu a zároveň nedochází k tvorbě větších výmolů," uvedl k opravám komunikací v Hlinsku starosta města Miroslav Krčil.

Hlinsko opravuje silnice pouze ve svém vlastnictví, některé komunikace patří státu nebo Pardubickému kraji. „Skutečně, ne všechny silnice, které v Hlinsku máme, jsou ve vlastnictví města. Komunikace Poličská ulice, Adámkova třída a Havlíčkova ulice jsou v majetku státu. O ně se tedy stará Ředitelství silnic a dálnic ČR. Komunikace ulic Resslova, Wilsonova, Faráře Toufara, Karla Lidického, Rváčovská, Třebízského, Srnská a částečně i Nádražní jsou v majetku Pardubického kraje. O ně se stará Správa a údržba silnic Pardubického kraje. V majetku města jsou pak ostatní místní komunikace a chodníky," uzavřel starosta Krčil.

K opravě větší části povrchů došlo na konci dubna v ulicích Křivá pod budovou Městského muzea a galerie Hlinsko a na křižovatce ulic Československé armády a Poličská vedle prodejny Lidl. V letošním roce je v plánu také celková rekonstrukce prostoru Klicperovy ulice v centru města, jedná se o parkoviště za Komerční bankou. Dále pak první část ulice Taussigova, a to od křižovatky „Na Oflendě“ po křižovatku s ulicí Palackého včetně částí chodníků. Opravy se dočká také křižovatka ulic Poličská a Prošvicova u Penny, nový povrch dostane také ulice Jungmannova. V rámci realizace stavby kanalizace v ulici Vinohradská je součástí také položení nové komunikace.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image