Hlinsko dokončilo investice do oprav budovy městské galerie
Profilovka
28. 11. 2023
visibility 1002

Letošní rok byl ve znamení investic do budovy městské galerie. V objektu vznikl v podkroví nový depozitář, byla opravena střecha, došlo k výměně systému vytápění za úsporá tepelná čerpadla a v posledních týdnech prošla renovací také samotná fasáda. Investice mají pokračovat i v příštím roce do nedaleké budovy muzea. Město Hlinsko chce všechny stavební práce stihnout do oslav výročí 150 let od založení, které Městské muzeum a galerie v roce 2024 oslaví.

„V tuto chvíli máme dokončenou renovaci fasády budovy městské galerie. Jedná se o další krok, který navazoval na změnu systému vytápění, výstavbu depozitáře a na opravu části střechy objektu. Na jaro příštího roku máme naplánovanou podobnou renovaci fasády budovy muzea. Stavební práce chceme stihnout do začátku oslav výročí 150 let muzea," uvedl k investici Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

S budováním depozitáře v podkroví budovy galerie začalo město Hlinsko na konci loňského roku. „Samotná půda muzea byla revitalizována, aby uchovávané artefakty byly skladovány v čistotě. Součástí depozitáře je i technické vybavení pro skladování obrazů dle potřebných podmínek," pokračoval starosta Krčil.

Neefektivní vytápění elektrickými přímotopy a plynovým zařízením nahradila moderní tepelná čerpadla. „Budovy muzea a galerie byly ještě v loňské topné sezóně vytápěny elektrickými přímotopy a přímotopy na plyn. Jednalo se nejhorší možný způsob vytápění, který jsme museli změnit. Již nyní vidíme, že vytápění pomocí tepelných čerpadel vychází ekonomicky lépe," uzavřel starosta Krčil. Na nákup tepelných čerpadel získalo město Hlinsko dotaci.

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image