Hlinsko chce opravit dopravní hřiště a do základních škol investovat pět milionů korun
Profilovka
12. 03. 2023.
1130

Podpora vzdělávání je pro Hlinsko dlouhodobě prioritní, proto pravidelně investuje do celé řady aktivit směřujících k rozvoji výuky a školství ve městě. Nyní vedení hlinecké radnice připravuje projekt na rekonstrukci jazykové učebny na Základní škole Ležáků a rekonstrukci učebny přírodních věd na Základní škole Resslova. Základní škola Smetanova by měla získat investici do nového vybavení centrálních šaten a opravy by se mělo dočkat i dětské dopravní hřiště. Investice do škol by měla být ve výši pěti milionů korun, rekonstrukce dopravního hřiště by měla vyjít minimálně na další jeden milion korun.

„Se zástupci hlineckých základních škol jsme měli poradu o letošních investicích a navázání na dotační možnosti, které budou poskytovány přes místní akční skupiny. Domluvili jsme se, že v letošním roce projekčně připravíme podklady pro investice, které uskutečníme v roce 2024. Chtěli bychom zrekonstruovat učebnu na Základní škole Ležáků, kde vznikne nová jazyková učebna. Investice se týká také Základní školy Resslova, kde projde rekonstrukcí učebna přírodních věd. Každá učebna bude kompletně zrekonstruovaná včetně rozvodů a vybavení a do každé z učeben bude investována částka ve výši dvou milionů korun bez daně. Dotační titul by měl pokrýt 90 % nákladů," uvádí k připravovaným investicím do hlineckého školství starosta města Miroslav Krčil.

Město Hlinsko plánuje investice i do Základní školy Smetanova. „Na ZŠ Smetanova chceme řešit otázku centrálních šaten, kde plánujeme investovat do nového vybavení. Chceme zde také prověřit varianty řešení bezbariérovosti budovy, protože Základní škola Smetanova není bezbariérová. A právě bezbariérovost je podmínkou pro ucházení o dotace z Integrovaného regionálního operačního programu a dalších národních zdrojů. Je škoda, aby si tato škola nemohla sahat na vnější finanční zdroje," říká starosta Krčil, který dodal, že je rád, že se po několika letech dokázal vyvážit zájem o všechny tři hlinecké základní školy.

Opravy by se mělo dočkat i dětské dopravní hřiště v areálu mezi ZŠ Ležáků a ZŠ Smetanova. Dopravní hřiště je nyní nevyhovující a zde je to záležitost investice minimálně jednoho milionu korun. Jsme domluveni, že se nyní připraví projekt tak, aby byly splněny opravdové parametry dopravního hřiště. To znamená, že projekt bude schválen i dopravním inspektorátem," uzavírá starosta Krčil.