Hlinečtí zvítězili v odvetě s Chotěboří
17. 09. 2021
visibility 878

Hlinsko - v dalším přípravném utkání zvítězili domácí nad silným soupeřem z Chotěboře. V premiéře za A tým nastoupil nadějný domácí junior Adam Bříza, který se blýskl dvěma brankami z nich poslední byla vítězná.

Domácí nastoupili s cílem předvést aktivní hru, dát příležitost dalším mladým hráčům ( Matys,Jílek, Kulhánek) a na domácím ledě oplatit prohru z ledu Chotěboře. Že bude utkání rychlé a soupeř silný o tom nikdo nepochyboval. Domácí začali náporem, ale hosté se z rychlého protiútoku v 2 minutě radovali první skóroval Pecen 0:1. V 6 minutě vyrovnal pěknou střelou z kruhu P.Beneš. Ve 14 minutě šli do vedení domácí když po střele T. Hudce před brankou tečoval za záda Peška dobře postavený D. Brožek 2:1. Přetlačovaná pokračovala v 16 minutě projel ze středního pásma Kříž a prudkou střelou nad rameno Sodomky vyrovnal 2:2. Konec třetiny patřil domácím. V 19. minutě se prokličkoval po křídle A. Bříza a dostatl se do brankové šance, místo přihrávky na najíždějícího Pavlatu zvolil střelu nad rameno Peška a zapsal si tak premiérovou branku za A tým 3:2. Ještě v téže minutě udeřili domácí podruhé,když po vyhrané buly zamířil přesně k tyči D. Homola 4:2.  Ve druhé části domácí rychle přišli o dvoubrankový náskok když ve 21. min snížil Vlček 4:3 a ve 26. Hospodka. Naší hře nepřidala ani dvě vyloučení v 30 minutě a hosté měli do konce třetiny více ze hry. Ve 36 minutě vystřídal domácího brankáře  P.Sodomku  V. Kekula. Nerozhodný stav po dvou třetinách vyřešil ve 41 minutě M. Havel,který využil přesilovou hru po asistenci D.Brožka a P. Finka 5:4. Napínavá část byla při dvojnásobné přesilovce  hostí 5 na 3, tuto část však domácí ubránili ale když již byli ve čtyřech dokázali hosté 5 min. před koncem vyrovnat střelou z kruhu mířil přesně do horního růžku Suchý 5:5. Domáci si vynutili závěrečný tlak před brankou hostí a v 59 minutě se ve skrumáži před Rulfem prosadil domácí A. Bříza a pečetil gólem na konečných 6:5.

V neděli hostíme na domácím ledě tým Poličky a ve středu Nový Bydžov,  příprava na soutěž finišuje.