Hlinečtí Koně rozhodli v souboji s Kohouty v nájezdech
02. 02. 2023.
visibility 942

H l i n s k o - Ve čtvrtém utkání tahali za kratší konec Kohouti, ale vždy dokázali vyrovnat brankový rozdíl a v poslední minutě základní hrací doby vyrovnali stav. V nervy drásajícím utkání mohli rozhodnout v početní výhodě v prodloužení, ale Horses výsledek obětavě ubránili a pak rozhodli třemi proměněnými nájezdy, když Kohouti neproměnili ani jeden. Rozhodl gólman.

Domácí začali aktivně a již ve druhé minutě mohl otevřít skóre O. Karásek. V 8. minutě domácí ubránili oslabení, ale ve 12. minutě znovu zahrozil O. Karásek. Od poloviny první třetiny měli více ze hry a v 15. minutě výhodu přesilové hry pět na tři. Oba týmy dobře bránily a v první části končil stav 0:0.

Ve 23. minutě proměnil svou šanci P. Kubal, který střelou přes obránce pálil na Krause, ten střelu vyrazil, ale jen před sebe a na dorážku již nedosáhl 1:0. Hosté na rychlou hru domácích reagovali fauly. V přesilové hře ve 26. minutě využil přesilovou hru domácí tým, když O. Karásek nabil na zakončení T. Prachařovi, který zvýšil na 2:0. Ve 31. minutě putoval na trestnou lavici za krosček Ostřanský a následoval ho za sekání Pavlovský. Velkou šanci spálil M. Kišš. Kohouti se dostali do hry až v konci druhé části a po zámku v pásmu domácích snížil v 39. minutě Jemelka po asistenci Pavlovského a Augustina 2:1.

Ve třetí části hosté vrhli všechny síly do vyrovnání. Domácí ubránili oslabení, když pykal M. Machač. V 51. minutě vyrovnal stav na 2:2 Ostřanský po akci Pavlovského, který objel branku a podél tyče ideálně do jízdy přihrál. Domácí obětavým výkonem ubránili oslabení v 52. a 53. minutě, tedy oslabení tři na pět. T. Vlk dokázal eliminovat všechny střely soupeře. Radost vypukla při brance v 56. minutě, kdy z otočky od mantinelu poslal T. Prachař přesnou prudkou střelu a Kraus si nepohlídal levou tyč 3:2. V 59. minutě se prodral do nájezdu Augustin, ale nedokázal překonat T. Vlka. Hlinsko hrálo ve třetí třetině čtyřikrát v oslabení. Kohoutům nezbylo než zkusit vyrovnat v power-play, což se  podařilo v 60. minutě Ostřanskému po závaru v brankovišti. To byl těžký zásah, ale domácí utkání ještě nevzdali.

V pětiminutovém prodloužení branka nepadla, přestože hosté dostali početní výhodu v 62, minutě. Horses bojovali jako o život a oslabení ubránili. V 64. minutě naopak po křídle útočil M. Nepokoj a Kraus střelu se štěstím vyrazil.

Rozhodnutí přinesly samostatné nájezdy. Sedlák - neproměnil, M. Nepokoj proměnil 1:0, Ostřanský - neproměnil, R.Chvojka - proměnil 2:0, Filip - neproměnil, P. Kubal -proměnil 3:0 a bylo rozhodnuto. Více než 300 skvělých domácích fanoušků se mohlo radovat z výhry Horses a vyrovnání stavu osmifinálové série play-off na 2:2.

Hlasy po utkání: P.Rohlík - trenér domácích - „Od našich hráčů to byl dnes nejlepší výkon v sérii. I když byli pod tlakem mečbolu soupeře, tak dokázali plnit zadání a ukázali, že jsou odhodláni pro úspěch našeho klubu udělat maximum. Kdybychom proměnili šance, mohlo být rozhodnuto již po první třetině. Utkání se ovšem rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Tam rozhodl faktor brankář. Tomáš Vlk opět ukázal, proč jsme ho do Hlinska přivedli. Je to nejlepší brankář soutěže. Děkujeme skvělým fanouškům, kteří opět přišli v hojném počtu podpořit náš tým a vytvořili hráčům super podporu."