Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Hlinečtí fotbalisté ukončili podzimní část, zhodnocení přidal Jan Jeřábek Vytvořit článek
Hlinečtí fotbalisté ukončili podzimní část, zhodnocení přidal Jan Jeřábek
redakce iHLINSKO - 20. 11. 2023    1926    0 Líbil se vám tento článek?

FC Hlinsko odehrálo v podzimní části sezóny 2023/2024 patnáct utkání, ze kterých osm zápasů prohrálo a pět vyhrálo. Hlinecký tým se utkal se třemi nováčky v soutěži Slavia HK, Spoje Praha a Kosmonosy a ani s jedním z nich se mu nepodařilo získat cenné body.

Hlinečtí fotbalisté získali v první polovině soutěže celkem sedmnáct bodů, kdy čtyři z dvanácti utkání uhráli na domácím hřišti. FC Hlinsko tak zakončilo podzimní část s umístěním v druhé polovině tabulky.

Na začátku této sezóny nastoupil jako posila do týmu FC Hlinsko Jan Jeřábek, který hrál od roku 2006 za FK Pardubice v 1. lize. Jak se mu v Hlinsku líbí a jak hodnotí výkon FC Hlinska nám řekl v rozhovoru: 

Na začátek bych se ráda dozvěděla, jak jste se do Hlinska dostal? Byla to Vaše iniciativa, nebo jste dostal nabídku od vedení? 

První kontakt z Hlinska jsem měl ještě, když jsem působil v Pardubicích a dával jsem se dokupy po zranění. Volal mi tehdejší trenér pan Krejčí. Domluvili jsme se, že uvidíme jak na tom budu zdravotně v létě a jestli budu pokračovat v Pardubicích. V Pardubicích jsme po sezóně ukončili spolupráci, takže jsem řešil kde budu dál působit. Pan Krejčí mezi tím skončil v Hlinsku, ale na jeho místo nastoupil Kamil Řezníček, se kterým se známe spoustu let a ten se mi taky ozval. Pak jsem jednal s Roman Jůnem a panem Jančurou. Nakonec jsem si z nabídek vybral právě Hlinsko.

Několik let jste hrál prvoligovou soutěž, jak se Vám nyní hraje v divizním týmu, stačí Vám to? 

Když jsem přišel do Hlinska, ze začátku jsem si trošku zvykal na jinou intenzitu tréninků, na jiný přístup, na menší účast na tréninku. Ale je to všechno spojené s tím,že všichni musí mít na prvním místě zaměstnání, fotbal je neživí. Už to tak mám nastavené i já.

Jak hodnotíte podzimní část sezóny, kde vidíte silná a slabá místa týmu? 

Podzimní část sezóny nehodnotím moc kladně, protože jsme poztráceli spoustu bodů v zápasech, kde jsme byli herně lepší než soupeř, ale nedokázali jsme to přetavit ve vítězství. S tím souvisí vyjmenování našich slabých stránek a to je zejména koncovka a finální fáze a pak individuální chyby při obdržených brankách. Z těch silnějších stránek bych řekl, že dokážeme celkem dobře kombinovat a snažíme se hrát atraktivní fotbal. Ještě to musíme zvládat výsledkově.

Jak se Vám v Hlinsku a se spoluhráči hraje a jak se budete připravovat na druhou polovinu sezóny? 

Já jsem v Hlinsku spokojený, je tady spousta snaživých kluků a věřím, že na jaře ještě přidáme lepší výsledky. Budeme se na jaro muset poctivě a kvalitně připravit a hlavně si udržovat pevné zdraví.

Děkuji za rozhovor a ať se daří v zimní přípravě.

Děkuji a chtěl bych všem čtenářům Hlinečákům popřát hezké Vánoce a všechno nejlepší v novém roce!

Sestavu týmu FC Hlinsko tvoří Křivka Filip, Nevole Jakub, Volf Tomáš, Šmahel Ladislav, Opina Martin, Šejvl Martin, Jeřábek Jan, Formáček Tomáš, Křižák Simon, Petráň Michal, Klika Vojtěch, Cach Adam, Hlouš Martin, Bečička Michal, Bureš Vojtěch a Doležal Adrian.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu