Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Hlineckým vadí nepořádek v centru města, Lidl s ním nic nedělá Vytvořit článek
Hlineckým vadí nepořádek v centru města, Lidl s ním nic nedělá
Petr Laštůvka (redakce) - 19. 03. 2023    2131    0 Líbil se vám tento článek?

Hlinsko řeší nepořádek vedle hlavního tahu, pozemky ale nejsou města. Jedná se o prostor vedle ulic Adámkova třída, Taussigova a Šafaříkova. Parcely koupila před několika lety od soukromého subjektu společnost Lidl Česká republika v.o.s., která provozuje stejnojmennou hlineckou prodejnu Lidl. Radnice by ráda přiměla majitele zanedbaných pozemků, aby minimálně zajistil jejich údržbu a připravil rekultivaci. Bohužel ale bez úspěchu.

Nepořádek v centru města není dobrou vizitkou pro Hlinsko. „Pozemek není města a společnost Lidl jsme několikrát upozorňovali na to, že se nám současný stav nelíbí. V tuto chvíli má Lidl určitou studii, jak prostor využít. To znamená vznik parkovacích míst a vybudování další prodejní plochy. V rámci stavby by mělo dojít také k úpravě autobusové zastávky, od které by mělo vést schodiště směrem k obchodu," říká k nepořádku vedle Lidlu starosta Hlinska Miroslav Krčil.

Na pozemcích stály dříve i zchátralé budovy. „V minulosti byl ten stav ještě horší a po našich urgencích došlo alespoň k oplocení a částečnému vyklizení pozemku. Stále to ale není to, co bychom si představovali od prostoru, který je v podstatě v centru města na hlavním tahu," doplňuje starosta Krčil.

Mezi obyvateli Hlinska stále více přibývají stížnosti na nepořádek v centru města. „Bydlím v Taussigově ulici a vadí mi ten nepořádek vedle Lidlu, který dělá Hlinsku ostudu. Jednou za rok to tam někdo přijede posekat, když je tráva vysoká, ale to je celé," komentoval situaci Petr J. při diskuzi na třetím zasedání Zastupitelstva města Hlinsko.

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 315 prodejen, které jsou zásobovány pěti logistickými centry.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu