Hlinecký tenisový klub zhodnotil letošní sportovní rok
Profilovka
25. 11. 2023
visibility 1558

Hodnocení tenisového roku hlineckého klubu nejde nezačít významným milníkem posledních několika sezon a to dokončením první etapy přestavby tenisového areálu, které přineslo otevření dvou nových kurtů.

Rozdělení rekonstrukce do dvou etap není jen z důvodu časového rozestupu zatížení rozpočtu města, ale umožní zároveň klubu částečně fungovat i při následné rekonstrukce čtyř starých kurtů se sedmdesátiletou letou historií. Nové dva kurty umožní po dokončení všech fází přestavby angažování dalšího trenéra, rozšíření tréninkových hodin, širší zaměření na jednotlivce, možnosti individuálních a klubových tréninků a s tím spojené lepší zázemí pro závodní a sportovní tenis. Neregistrovanému a hobby tenisu pak i více prostoru, který jim díku velkému obsazení hráči TK často chyběl a nutil je hledat možnosti mimo Hlinsko. Modernizace starých kurtů zbaví klub problémů, kdy nenápadný deštík ruší rozehrané turnaje a pár přeháněk z kraje týdne vystavuje tenisty několik dní nebezpečí zranění na kluzkém povrchu díky nefunkčnímu odvodnění. Smutný pohled na „rybníky“ v Olšinkách se už snad brzy stane historii.   

Velké díky patří především městu Hlinsku, panu starostovi, místostarostům a radě města, že našli v tuto turbulentní dobu finance a pomohli tak odstartovat modernizaci tenisových kurtů.

Pevně věříme, že podpora města přinese Hlinsku nejen další mladé sportovce, ale i pro fanouška zajímavé celorepublikové turnaje, které nám umožní moderní areál s novým zázemím pořádat přímo v našem městě.

V uplynulé sezóně mistrovských utkání naše družstva potvrdila, že rekonstrukce areálu není zahozenou investicí, když ze 6-ti našich družstev hned 4 obsadila první místa. Velké díky patří hráčům a jejich rodičům, kteří několik víkendů obětovali reprezentaci našeho klubu.

Náš nejmladší tým minitenistů (5-7 let) ve složení Janáčková Kamila, Adámková Anna, Severýnová Veronika, Roček Florián, Pešková Nela, Chlebný Nicolas a Žaloudková Emma se jen těsně neprobojoval do semifinále Pardubického kraje a tak si spravili chuť na tradičních rivalech z Havlíčkova Brodu, Hradec Králové a Dvora Králové a vyhráli skupinu útěchy.

„A“ tým babytenistů TK Hlinsko

 

„A“ tým babytenistů (8 – 9 let) obhájil loňské vítězství ve Východočeském kraji, když z 25 zápasů základní skupiny jediný neprohrál a vítězstvím ve finále nejen obhájil titul, ale po roce se opět nominoval na Mistrovství ČR do Prostějova. 5 neproměněných matchballů proti ČLTK Praha nás „bohužel“ stálo možnost bojovat o vyšší posty ale i tak 8. místo za tenisovými velmocemi jako Sparta Praha, Prostějov, LTK Liberec, ČLTK Praha je jasným signálem, že se s Hlinskem musí počítat. Atmosféru velkého tenisu okusil Pražák Jakub, Zerzán Vojtěch, Mrkvičková Josefína, Cerys Gralton, Klementová Veronika a Halamka Filip.

Díky široké základně této věkové kategorie jsme si mohli dovolit „přepych“, o kterém v dnešní mobilové a tabletové době sní i mnohé velkokluby, a postavit i druhý tým Babytenistů ve složení Halamka Filip, Halamková Nela, Krejčí Adéla, Janáčková Kamila, Burešová Ema, Cerys Gralton. Tento tým doplněný řadou nováčků si vedl nadmíru dobře a umístili se na skvělém 1. místě Pardubické soutěže před týmy z Poličky, Jevíčka a Moravské Třebové.

Také mladší žáci (10 – 12 let) v sestavě Dostálová Nela, Adámek Alexander, Malinská Sarah, Suthard Katie, Odvárka David nenašli v Pardubické soutěži 1. třídy přemožitele a vybojovali krásné 1. místo.

Starším žákům (13 – 14 let) hájícím pozici v druhé nejvyšší soutěži Pardubického kraje se i přes drobná zaváhání podařilo vybojovat setrvání v této soutěži i do dalšího ročníku. Zachování krajských přeborů je pro nás o to důležitější, že nám zaručují zápasovou kvalitu pro naše hráče. V rozhodující bitvě proti tenistům Skutče jsme nenechali nikoho na pochybách a vyhráli zaslouženě 6:3. Tým tvořil Malinský Josef, Bříza Ondřej, Nevole Vojtěch, Adámek Alexander, Mrkvička František, Halamka Šimon, Uchytilová Silvie, Marešová Nela, Suthard Ellie.

Dorostenecký tým (15 – 18 let) ve složení Vašek František, Lelek Petr, Zahradníček Dušan, Feofanov Lev, Kavalír Matouš, Nevole Vojtěch, Jančaříková Anna, Havlová Gabriela, Malinská Claudia, Hubáčková Tereza nenašli v 5 členné základní skupině přemožitele a vybojoval 1. místo a zajistili si tak postup z 1. třídy Pardubické krajské soutěže do Pardubického přeboru.

Soutěže družstev umožňují tenistům první kontakt se závodním tenisem a pomalu jim otvírají cestu na turnaje jednotlivců, kde jsou naši hráči a odchovanci jedni z nejúspěšnějších v rámci ČR v porovnání velikosti klubu z mnohem větších měst.

minitenisu první velké trofeje přivezla Kamilka Janáčková, když se z několika turnajů vrátila se zlatem. Kuba Pražák v kategorii baby tenis nenašel přemožitele na Východočeských přeborech a mohl tak reprezentovat kraj na Mistrovství ČR, kam se nominovala i Josefínka Mrkvičková po stříbrném úspěchu na Východočeských přeborech. Pro oba byla účast na MČR doplněním do sbírky jejich zlatých úspěchů z turnajů jednotlivců v roce 2023. 

Mladší žáci vedle turnajových medailí sbírali i body do celorepublikového žebříčku, kde skončil Pepa Malinský na 3. místě v kraji a nominoval se tak na republikovou týmovou soutěž Davis Cup junior, kde bude hájit barvy Východních Čech. S týmem Tesla Pardubice obsadil v nejvyšší Východočeské soutěži družstev 2. místo.

Anna Jančaříková se letos umístila mezi mladšími žákyněmi na 1. místě v kraji a na celkovém 6. místě v rámci celé ČR, když dominovala na turnajích nejvyšší republikové kategorie „A“ v Tišnově a Břeclavi. Svým velkým zápasem přispěla také k výhře TK Agrofert Prostějov ve finále Mistrovství ČR, když porazila republikovou jedničku Sofii Mottlovou 7:5 a 6:4.

Svou rostoucí formu potvrzuje ve starších žácích i Petr Lelek, který přivezl zlato z turnajů v Havlíčkově Brodě, Chocně, Plané nad Lužnicí a spolu s týmem DTJ Hradec Králové obsadil třetí místo v nejvyšší Východočeské soutěži družstev a zároveň svými bezchybnými výkony (4 výhry / 0 proher) přispěl k postupu hlineckého dorostu do vyšší soutěže.

Mezi úspěšné odchovance naše klubu právem patří i Adéla Wasserbauerová, která díky svým tenisovým úspěchům v ČR využila nabídku na stipendium na americké univerzitě v Birminghamu v Alabamě, kde již 4. rokem studuje inženýrské studium a reprezentuje univerzitu v týmových soutěžích. Letos si přijela prověřit svou americkou formu na turnaji žen kategorie „A“ v Houšťce, kde zvítězila.

Magdaléna Smékalová, která v současné době hraje klubové soutěže za TK Prostějov, posbírala několik významných úspěchů. Získala 1. místo ve čtyřhře ženského turnaje v Olomouci s dotací 60 000 dolarů, připsala si prvenství na juniorském okruhu v srbském Pančevu, španělském Sanxenxu a turnajích v Bratislavě a Piešťanech, což by ji mělo posunout na 75.místo celosvětového juniorského žebříčku.

 

Pavel Dufek navázal na svůj loňský triumf na Mistrovství ČR mladších žáků a ukončil svou první sezonu ve starších žácích na prvním místě celorepublikového žebříčku. Druhé místo obsadil Michal Rakouš a potvrdil tak dominantní postavení hlineckých odchovanců v žebříčku ČR a jejich místo v reprezentaci. Zlaté úspěchy Páji na turnajích Tennis Europe U14 v estonské Narvě, Budapešti, Rakovníku a bronzový triumf na turnaji ETA kategorie do 16 let v belgickém Nivelles ho navíc posunuli na 2. místo v evropském žebříčku ETA ročníku 2010. Finanční podporu v přípravě a na jeho turnajových cestách mu poskytnuli firma DALU-Luděk Puchýř, Pardubický kraj, Autoprodej Radej Černý a TK Agrofert Prostějov.

Závěr patří sponzorům klubu, bez kterých by nebylo možné dlouhodobě udržet vysokou úroveň hlineckého tenisu. Velké dík patří za finanční podporu městu Hlinsku, Pardubickému kraji, Národní sportovní agentuře a panu Vladimíru Růžičkovi – autobusová doprava, který si letos našel cestu k bílému sportu.

Děkujeme za podporu a věříme že nám zachováte přízeň i nadále.

Do Nového roku zdraví, klid a pohodu přeje TK Hlinsko

Nejčtenější
1
Post image
2
Post image
3
Post image