Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Hlinecký plavecký bazén bude od září svítit úsporně Vytvořit článek
Hlinecký plavecký bazén bude od září svítit úsporně
Petr Laštůvka (redakce) - 31. 07. 2023    710    0 Líbil se vám tento článek?

Hlinsko využilo otevření venkovního biotopu na letní prázdniny k realizaci investice do snížení spotřeby elektrické energie krytého plaveckého bazénu. V celém objektu sportoviště dojde k výměně původního osvětlení za úsporná LED svítidla. Na investici okolo jednoho milionu korun získalo město od Pardubického kraje dotaci, která by měla pokrýt téměř polovinu nákladů.

„V objektu plaveckého bazénu realizujeme investici do výměny osvětlení. Jedná se o další krok ke snížení energetické náročnosti jeho provozu. Investice je ve výši zhruba jeden milion korun. Zároveň jsme na tento projekt uspěli s žádostí o dotaci na Pardubickém kraji, od kterého máme schválenou finanční podporu ve výši 475 000 Kč," uvádí k investici do plaveckého bazénu Miroslav Krčil, starosta města Hlinsko.

Hlavním důvodem instalace moderního LED osvětlení je výrazná úspora ve srovnání se sodíkovými výbojkami, které plavecký areál osvětlovaly od roku 1996. Na jednom svítidle by měla být dosažena úspora elektrické energie až 70 procent.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu