Hlinecký cyklista Filip Adel získal stříbro na Mistrovství ČR v MTB maratonu
Profilovka
16. 11. 2021.
visibility 1373

Cyklista Filip Adel se umístil na stříbrné pozici na Mistrovství ČR v MTB maratonu. Extrémní závod, který se jel 18. září v Harrachově, měl délku 115 km a 3 500 metrů převýšení. Filip Adel na trati stačil nejlepšímu Janu Strožovi, který si ale náskok udržel a závod vyhrál. Hlinecký cyklista na trati mimojiné soupeřil s Jaroslavem Kulhavým, Matoušem Ulmanem, Markem Rauchfussem či Kristiánem Hynkem.

,,Čekal jsem, že si Honza na čele trochu zvolní a zezadu nás ještě někdo dojede. Opak byl pravdou a po tom, co jsem Honzu dojel nebyla minuta, kdy by se aspoň trochu z tempa povolilo. Na posledním singlu v Polsku se mi povedlo Honzovi o půl minutky na čele odskočit, ale náskok jsem dokázal využít jen k tomu, abych si konečně trochu vorazil a dal do sebe aspoň gel. Pod poslední a nejdelší kopec s převýšením 700 metrů jsme přijeli spolu. Ani tady se z tempa nepovolilo a já jsem začal pomalu odpadat. Během chvilky bylo po nadějích, v tomhle kopci jsem si prošel dost zásadní krizí a závod tady prohrál. Dostat se do cíle nebylo jednoduchý, místy jsem potom doslova putoval, ale nakonec jsem ještě našel poslední zbytky sil, abych stříbro před skvěle jedoucím Matějem Průdkem těsně uhájil,” sdělil Filip Adel.