Dnes je 4. říjen 2023, svátek má František
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Hlinecké sídliště prochází proměnou, hotovo bude na konci léta Vytvořit článek
Hlinecké sídliště prochází proměnou, hotovo bude na konci léta
Petr Laštůvka (redakce) - 26. 05. 2023    833    0 Líbil se vám tento článek?

Stavební práce na regeneraci sídliště přinesly v rámci dokončující se druhé etapy již jasnější kontury jeho finální podoby. Z větší části jsou hotové hrubé práce ve spodní části sídliště, kde se připravuje pokládka finálního asfaltového povrchu. Omezení provozu je stále platné pro ulice Družstevní, Prošvicova, Rataje a na okolních parkovištích. Investice v celkové výši 53 milionů korun by měla být dokončena na konci letních prázdnin.

„Ve spodní části, když se díváme směrem od Ratají, tak ty základní kontury jsou již patrné. Vše se připravuje v prostoru budoucího parkoviště již na asfaltování, tedy na pokládání finálního živičného povrchu. Nyní se řeší samotná komunikace. V místě kde je původní chodník se ještě bude překládat obruba, aby byl nový povrch zároveň s obrubou. Také jsme řešili, na základě požadavků policie, i bezpečnostní prvky. To znamená, že podobně jako je v horní partii vyvýšená křižovatka, bude i v polovině komunikace, abychom nemuseli dávat plastové retardéry použité například při požadavku v ulici nad radnicí. Tomu jsme se chtěli vyhnout a vyřešili jsme to způsobem, který bude pro zimní údržbu a celkově pro užívání vhodnější," říká k průběhu stavebních prací na hlineckém sídlišti starosta města Miroslav Krčil.

Práce pokračují podle časového harmonogramu, který je dodržován. „Věřím, že se nám vše podle plánu podaří zvládnout. Ve spodních partiích jsou hotové téměř všechny hrubé práce a pacovníci se tak přesouvají do horní části sídliště," doplňuje starosta Krčil.

V přípravě je i výsadba zeleně. „V projektu je jasně popsáno kde jaký strom bude, protože jsou v zemi vedené sítě. Nelze samozřejmě vysázet strom tam, kde je elektrické vedení nebo teplovod a musí se také dodržet odstupová vzdálenost. Předpokládáme, že samotná výsadba bude až po létě. Připravujeme také, jakým způsobem vyřešíme kruhové objezdy a menší ostrůvky v rámci prostoru, protože naším cílem je, aby to bylo co nejméně údržbové. Nabízí se například osázení růžemi nebo kvetoucími keři, protože nechceme jen pouhé zatravnění," pokračuje Krčil.

Všechny domy jsou na sídlišti vždy přístupné. „Stavební práce jsou plánovány tak, aby sídliště bylo v každém okamžiku alespoň z jedné strany přístupné. Je to důležité z pohledu integrovaného záchranného sboru, ale samozřejmě i z běžného života nás, co na sídlišti bydlíme," uzavírá starosta Krčil.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu