Dnes je 1. říjen 2023, svátek má Igor
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Aktuálně Hlinecké muzeum má nový plnohodnotný depozitář Vytvořit článek
Hlinecké muzeum má nový plnohodnotný depozitář
redakce iHLINSKO - 09. 05. 2023    438    0 Líbil se vám tento článek?

Hlinecké muzeum získalo prostor pro uskladnění uměleckých předmětů. Stavební práce na vybudování depozitáře v podkroví budovy Městského muzea Hlinsko začaly na podzim loňského roku. Součástí investice byla také rekonstrukce půdy a střechy muzea.

„Přes zimu se nám povedlo dokončit zcela nový depozitář. Je to odpovídající prostor, který si naše muzeum a galerie zaslouží a kde mohou být uskladněny předměty v našem vlastnictví. Jedná se o umělecké předměty, pro které jsme dosud neměli vhodné a důstojné místo. Novým depozitářem dostává muzeum další rozměr. Od Pardubického kraje jsme získali 50 000 Kč na vybavení zařízení depozitáře,” sdělil starosta Hlinska Miroslav Krčil. 

V budově muzea se také uskutečnila investice do efektivnějšího systému vytápění pomocí tepelných čerpadel. Objekt byl dosud vytápěn elektrickými přímotopy a plynovým zařízením. 

Z důvodu probíhajících stavební prací se v hlineckém muzeu neuskutečnila jarní výstava. Veřejnosti by se měla galerie otevřít v polovině měsíce červen s akcí Výtvarné Hlinecko.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu