Hlinecké házenkářky zažily skvělou sezónu!
Profilovka
13. 08. 2022.
1938

Družstvo Hlineckých házenkářek v letošním ročníku první ligy Národní házené obsadily ve skupině o titul konečné 5. místo a zařadily se těsně za vynikající celky Dobrušky, Tymákova, Přeštic a Krčína.Na začátku sezóny byla první liga žen rozdělena na 4 skupiny a z každé z nich postupovala 2 družstva do elitní skupiny, která bude bojovat o titul. Naše hráčky se postupně utkaly s Dobruškou, Studénkou, Vracovem a Pustějovem. Navzdory nedostatku hráček, omlazením kádru a mnoha zraněním Hlinsko postoupilo do elitní skupiny a mohlo bojovat o titul.

Po zimní přípravě, kdy Hlinecké hráčky trénovaly jednou týdně a absolvovaly i zimní přípravný turnaj ve Vracově, nastoupily do jarní části sezóny v plné síle. Do týmu se zapojily dorostenky i nová jména. Hráčky absolvovaly během 2 měsíců 14 utkání. Štěpánka Poláčková, Petra Dostálová, Nikola Kvapilová a Irena Mrkvicová se v tomto nabitém programu ještě zúčastnily tradičního utkání Čechy – Morava (Východ – Západ), které je každoročním svátkem Národní házené. Tento rok se utkání konalo u příležitosti 100 let založení klubu ve Studénce. Házenkářkám se tedy podařilo v této sezóně umístit v polovině tabulky se třinácti body spolu s hráčkami z Krčína a to je pro toto mladé družstvo obrovský a nečekaný úspěch. 

 

Velice děkují trenérkám Evě Kadaníkové a Šárce Kvapilové za skvělé vedení a všem fanouškům za podporu!

 

Mladší žákyně

S novým školním rokem a zároveň začátkem házenkářské sezóny přebralo družstvo mladších žákyň nové trenérské duo Petra Dostálová a Nikola Kvapilová. Jako každý rok se konal tradiční nábor a přilákal spoustu nových nadějí. Tréninky probíhaly vždy v úterý a čtvrtek na hřišti v Olšinkách a v zimní sezóně už v krásné nové sportovní hale. Postupem sezóny se nejmladší hráčky zlepšovaly, naučily se spoustu dovedností a budeme netrpělivě očekávat co nám ukážou v té následující. 

 

Starší žákyně

Do jarní části soutěže nemohla za družstvo starších žákyň nastoupit nejlepší střelkyně podzimní části Linda Hudcová. Tato šikovná hráčka byla postaršena, aby mohla hrát za družstvo žen. Ostatní útočnice, ale nezahálely a Lindu plně zastoupily. Na celém týmu bylo vidět veliké zlepšení. Ovšem stále je nutnost zlepšovat střelbu. Tým se potýkal s nedostatkem útočnic. Brankařky a obrana předváděly celé jaro stabilní a sehrané výkony.

 

Dorostenky

I u dorostenek bylo vidět po zimní přípravě značné zlepšení ve střelbě útočnic a souhře celého družstva. Dorostenky už jsou i stabilní oporou družstva žen a často nastupují do utkání I. ligy. Trenérkami této kategorie a zároveň i starších žákyň jsou Jana Horáčková a Veronika Hromádková.

 

Podzim 2022

10.9. 12:30 Hlinsko - Podhorní Újezd (starší žákyně)

         14:30 Hlinsko - Studénka ( ženy 1. liga)

11.9. 8:15 Hlinsko - Lázně Bělohrad (mladší žákyně)

        10:00 Hlinsko - Chropyně ( ženy 1. liga)

24.9. 11:00 Hlinsko - Dobruška (dorostenky A)

         12:10 Hlinsko - Dobruška (mladší ž.)

         13:20 Hlinsko - Dobruška (starší ž.)

         14:30 Hlinsko - Dobruška ( ženy 1. liga)

         15:45 Hlinsko - Dobruška (dorostenky B)

1.10. 16:00 Hlinsko - Vracov ( ženy 1. liga)

2.10. 8:30 Hlinsko - Krčín (mladší ž. A)

         10:00 Hlinsko - Krčín ( ženy 1. liga)

         11:30 Hlinsko - Krčín (dorostenky)

         12:40 Hlinsko - Krčín (mladší ž. C)Zdroj: Nikola Kvapilová