Dnes je 4. prosinec 2023, svátek má Barbora
Reklama   •   Koupit reklamu
Úvod Sport Hlinecké házenkářky postoupily do play off 1. ligy žen bez porážky a v jarní části sezóny si zahrají o titul! Vytvořit článek
Hlinecké házenkářky postoupily do play off 1. ligy žen bez porážky a v jarní části sezóny si zahrají o titul!
redakce iHLINSKO - 15. 11. 2023    3442    0 Líbil se vám tento článek?

Na začátku sezóny byla první liga žen rozdělena na tři skupiny a z každé z nich postupovala dvě družstva do elitní skupiny, která bude bojovat o titul. Naše hráčky se tento rok utkaly s družstvy Krčína, Pustějova, Studénky, Chropyně a Staré Vsi.

K družstvu žen se na začátku sezóny připojily nové hráčky, které ještě v jarní části oblékaly dorostenecký dres. Bylo to náročné, ale v průběhu podzimní části se staly platnou součástí týmu.

První zápas se uskutečnil v méně oblíbené Staré Vsi, kde bývají zápasy velmi vyrovnané. V tomto očekávání začal i tento zápas. Hlinsko se hned v začátku zápasu dostalo rychle do trháku a náskok několika branek si drželo až do konce utkání, kde si mohly odbýt svou premieru už zmiňované nové posily. Útočnice Monika Malinová ještě po závěrečném hvizdu vstřelila svou první branku v ligovém dresu a slavila se výhra 24:28.

V dalším víkendu děvčata opět čekala veliká výzva, protože na další sobotní venkovní zápas vyrazily bez zraněné dlouholeté opory Štěpánky Poláčkové. Tu v útočném triu výborně zastoupila dorostenka Linda Hudcová. Celý zápas byla jedna velká přetahovaná, kde se rozhodlo až v závěrečných vteřinách a zápas nakonec skončit jedinou remízou 29:29. Ten samý víkend v neděli se pokračovalo v Krčíně a Hlinsko si tentokrát odvezlo plný počet bodů.

V následujících kolech Hlinsko odehrálo doma zápasy už v kompletní sestavě proti Studénce, Staré Vsi a Pustějovu. V těchto zápasech vždy bralo plný počet bodů a s velkým golovým náskokem.

Nejtěžší zkouška Hlinsko čekala při výjezdu do daleké Studénky. Ve velice okleštěné sestavě způsobené zraněními a nemocemi přesto vybojovaly cenou výhru 12:13. V tomto zápase tým nejvíce střelecky podržela kapitánka a nejlepší hráčka ligy minulé sezony Petra Dostálová, která vstřelila do sítě soupeře deset branek.

Poslední venkovní zápas se odehrál v Pustějově. Výhra 24:25 zaručila jistý postup do play off a Hlinsko si tak po roce znovu zahraje o ligový titul. Ale ještě nebylo rozhodnuto, kdo se umístí na prvním místě tabulky. O tom se rozhodovalo až poslední závěrečný víkend. Hlinsko mělo výhodu domácího prostředí. Nejprve se v sobotu Hlinsku podařilo porazit ve velké přestřelce Chropyni 33:32 a po nedělní výhře nad Krčínem 25:21 mohlo slavit první místo v tabulce základní skupiny C.

V jarní části finálové skupiny si zahrají proti Dobrušce, Krčínu, Tymákovu, Přešticím a Blovicím.

Mladší žákyně

V této věkové kategorii na začátku sezóny přibylo nejvíce dětí. Postupem podzimní části se nejmladší hráčky seznamovaly s pravidly, zlepšovaly míčovou techniku, naučily se spoustu nových dovedností a postupně se probojovaly až do čela tabulky. V zimní přípravě nás čeká spousta práce, abychom i v jarní části udržely první místo v tabulce a tím pádem i postup na Mistrovství ČR.

Starší žákyně

Podzimní část byla pro toto družstvo velikou zkouškou. Většina děvčat postoupila do starších žákyň z nižší kategorie a musela se vypořádat s větší herní intenzitou. To se jim postupně podařilo a zimní část přečkají na krásném čtvrtém místě.

Dorostenky

Tým dorostenek se aktivně zapojil do posílení družstva žen v 1. lize. Díky pravidelnému trénování a jejich svědomitosti a zodpovědnosti k celému týmu došlo k hernímu zlepšení. V dorostenecké kategorii je doplňují také hráčky starších žákyň a stejně jako ony přezimují v tabulce na čtvrtém místě.Líbil se vám tento článek?

Komentáře
Přidejte váš názor

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Přihlásit se
Slevy a akce
Reklama   •   Koupit reklamu