Hlinecké házenkářky obsadily čtvrté místo tabulky, Petru Dostálovou vyhlásili nejlepší házenkářkou ČR
12. 06. 2023.
visibility 1204

Hlinecké házenkářky o víkendu 10. června a 11. června odehrály poslední domácí utkání a ukončily tím letošní sezónu 2022/2023. Další zápasy se začnou hrát opět na podzim.

Letošní sezóna byla výjimečná v tom, že Petra Dostálová, útočnice HK Hlinsko, byla oceněna jako nejlepší házenkářka České republiky. Házenou hraje od roku 1994 a v roce 2018 byla oceněna jako druhá nejlepší střelkyně v České republice. Sobotní utkání začalo gratulací od předsedkyně HK Hlinsko. K té se připojil i starosta města Miroslav Krčil, který Petře pogratuloval, poděkoval především za práci s mládeží, která je pro budoucnost klubu nejdůležitější. Nechybělo ani přání, aby se zápas povedl a obešel se bez zranění.

Útočnice Petra Dostálová se společně s Nikolou Kvapilovou věnují trénování malých házenkářek.

Sobotní utkání odehrály hlinecké házenkářky s Přešticemi. I přes výborný začátek končila první polovina výsledkem 11:12 pro tým z Přeštic. Domácím se nepovedlo nalézt recept na obrat utkání a protože si celek hostů udržel převahu i v druhém poločase, výsledek končil nepříznivě pro HK Hlinsko 19:25.

Utkání s Tymákovem, které se odehrálo v neděli, nebylo o moc úspěšnější. V prvním poločase prohrávaly hlinecké házenkářky 12:18 a ani v druhém poločase domácí hráčky nestačily na celek z Plzeňského kraje. Při hvizdu oznamujícím konec utkání svítlo na tabuly skóre 21:26.

Hlinecké házenkářky ukončily sezónu na čtvrtém místě tabulky s šestnácti body. Odehrály celkem 14 utkání, z nichž 8 vyhrály a 6 prohrály. Podzimní část sezóny 2023/2024 odstartuje v září 2023.